logo gif 10lat

Open menu

czatkowice gruntkal

 reklama

Zalany Przecław i okolice [DUŻO ZDJĘĆ]

Warnik 04Dziś około godziny 16:00 przeszła przez naszą gminę burza. Miejscami popadał intensywny deszcz i grad. Najgorsze były mocne, porywiste uderzenia wiatru, które powalały drzewa lub łamały duże gałęzie z drzew. Wiele lokalnych uliczek zostało zalanych. Najwięcej szkód spowodowało zalanie osiedlowych garaży i piwnic.

 

 

 

 

Kilkanaście razy interweniowali strażacy w niedzielne popołudnie w naszym regionie. Usuwali oni w pierwszej kolejności skutki wiatru i przechodzących burz. Były to przewrócone na drogi i ogrodzenia drzewa i konary drzew. Odpompowywali także wodę z zalanych gospodarstw i domostw.

  reklama

Ostoja

Burza nie ominęła także Przecławia, gdzie w ciągu kilku minut zalane zostały drogi osiedlowe, boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz podziemne garaże. Straty ponieśli także właściciele piwnic w których przez kilka godzin utrzymywała się woda opadowa. To efekt albo zapchanych studzienek odpływowych albo małej ich przepustowości w stosunku do tak intensywnych opadów.

  reklama

Tasso

Dużo szczęścia mieli kajakarze, którzy wybrali się w Siadle Dolnym na spływ rozlewiskim Dolnej Odry. Na początku nic nie wskazywało tak intensywnej zmiany pogody. Na szczęście nic im się nie stało i bezpiecznie udało im się wrócić do brzegu przystani.

fot: internauci

Pin It