logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Procesja Bożego Ciała w Przecławiu

BozeCialo 2020 1Dziś odbyły się uroczystości Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. To dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończeniu południowej mszy - ruszyła procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W tym roku procesja rozpoczęła się i zakończyła przy kościele parafialnym i przeszła wewnętrznymi uliczkami Przecławia. Pomimo pandemii frekwencja w uroczystości była dość wysoka.

 

 

Duża grupa wiernych dostosowała się do reżimu sanitarnego i miała na twarzy maseczki, zachowany został także odpowiedni dystans, chociaż zdarzały się też osoby bez maseczek. W czasie procesji nie obowiązują żadne limity uczestników - poinformował parafian ks. proboszcz Roman Misiak. Jednak należy dbać o bezpieczeństwo tzn. mieć zakryte nos i usta lub zachować dystans 2 metrów. Pragnący wyznać publicznie wiarę mogą także to uczynić także stając na trasie procesji lub przy ołtarzach, aby następnie udać się do kościoła, gdzie po zakończeniu procesji będzie odprawiona Msza św.

  reklama

Ostoja

Pierwszy ołtarz przy posesji nr 10 zbudowała parafialna "Caritas" i Maryjna Wspólnota Matek, drugi przy bloku nr 15 - rodzice młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, trzeci na rondzie przy bloku 96 - mieszkańcy Warzymic i Karwowa a ostatni przy bloku nr 29 Wspólnota Róż Różańcowych. W tym roku trochę chłodniej niż w poprzednich latach i pomimo pandemii w obchodach uczestniczyło wielu wiernych. Procesja zatrzymała się przy czterech ołtarzach w których odczytano fragmenty Ewangelii.

Boże Ciało w Kościele katolickim to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego i wypada 60 dni po Wielkanocy.

Fot. A. Redlarska

Pin It