logo gif 10lat

Open menu

magnolia przeclaw

 reklama

Ruszyła kontrola sanitarna w Kołbaskowie

granica kolbaskowoDziś o godzinie 15:00 rozpoczęła się całodobowa kontrola sanitarna osób przyjeżdżających do naszego kraju. W mobilnych punktach będzie odbywać się mierzenie temperatury oraz wypełnianie kwestionariuszy informacyjnych. W pierwszej kolejności będą sprawdzane autokary i busy.

 

 

 

Kontrole są prowadzone w transporcie autobusowym, autokarowym, busami powyżej 8 osób, tak, żeby w maksymalny sposób nie zakłócać płynności ruchu na granicy, ale z drugiej strony, żeby wyłapywać te przypadki, które mogą jednocześnie oznaczać szybsze rozprzestrzenianie się koronowirusa

  reklama

Ostoja

W kontrolach sanitarnych na granicy uczestniczą funkcjonariusze straży granicznej i policji - mówi Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski. Badana będzie temperatura ciała osób wjeżdżających do Polski. W całość procesu kontroli zaangażowane są Inspekcja Transportu Drogowego oraz Izba Celna. To wielowymiarowa kontrola, która będzie służyć identyfikacji osób wjeżdżających do Polski w zorganizowanych grupach. To działanie prewencyjne, przeciwdziałające koronawirusowi. Kontrole ruszyły o godzinie 15:00. Pierwsza miała już miejsce, odbieramy również od podróżujących oświadczenia, które będą wprowadzane w system informatyczny przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia. To będzie ułatwiało komunikację z osobami, które ewentualnie podróżowały z potencjalnymi zarażonymi.

 reklama

Montessori 2

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował podczas konferencji prasowej w Warszawie, by odwoływać duże imprezy masowe. W Krakowie zrezygnowano z koncertu Carlosa Santany, w Szczecinie póki co nie podjęto decyzji o odwołaniu koncertów czy wydarzeń targowych.

konrtola sanitarna police kolbaskowo

Fot. KPPSP Police

 

Pin It