logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Podejrzenie koronawirusa w Policach. Powiat zamyka szkołę, w internacie kwarantanna!

ZSO Police Dziś w nocy z poniedziałku na wtorek decyzją Powiatowego Zespołu Zarządzania kryzysowego w Policach zamknięto do odwołania zajęcia w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Wychowankowie internatu tej placówki wraz z wychowawcami objęci zostali kwarantanną do odwołania. Decyzja ta jest spowodowana podejrzeniem obecności koronawirusa i będzie obowiązywała do czasu wykluczenia jego obecności.

 

 

Zarząd Powiatu w Policach podjął decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych.

  reklama

Ostoja

 

KOMUNIKAT nr 1 Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

W związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach z 2 marca 2020 r. z godziny 23:00, wychowankowie wraz z wychowawcami Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7, zostali objęci kwarantanną – do odwołania.

Decyzja ta jest spowodowana podejrzeniem obecności koronawirusa i będzie obowiązywała do czasu wykluczenia jego obecności.

Ponadto, Zarząd Powiatu w Policach podjął decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych.

Bieżące informacje oraz komunikaty będą zamieszczane na oficjalnych stronach i profilach Powiatu Polickiego i Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

W związku z zaistniałą sytuacją uruchomiono specjalne numery kontaktowe:

telefon dla rodziców – 798 847 862
telefon dla mediów – 663 666 233

 reklama

Montessori 2

 
Kwarantanna dotyczy około 200 osób i ma obowiązywać do odwołania, aż specjalistom uda się wykluczyć obecność koronawirusa wśród wychowanków. Obiekty zostały zamknięte a wychowankowie mają zakaz ich opuszczania. Budynków pilnuje policja i ochrona. Na terenie obiektu działa stołówka, wprowadzono tam podwyższone rygory sanitarne.
 
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się że decyzja spowodowana podejrzeniem koronawirusa u dwóch nastolatek, które spędziły ferie zimowe w północnych Włoszech. Mają gorączką i trafiły na oddział zakaźny szpitala w Szczecinie.
 

 

Aktualizacja 03/03/2020 godz 16:00

KOMUNIKAT nr 2 Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

 

Obecny stan zdrowia wychowanków i wychowawców Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ulicy Siedleckiej 6a i Kresowej 7, w których obowiązuje kwarantanna, nie budzi jakichkolwiek zastrzeżeń i nie wymaga interwencji lekarskich.

Z informacji uzyskanych od rzecznika Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, stan uczennic Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, które przebywają w szpitalu, poprawia się i jest oceniany na dobry, zadowalający.

 
 
Pin It