logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

"Kolęda Łączy Pokolenia" [DUŻO ZDJĘĆ I WIDEO]

Koncert koledKolędowanie, to jedna z piękniejszych tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. To czas, w którym zwracamy większą uwagę na relacje między ludźmi, wzajemne kontakty młodszych ze starszymi. W takiej atmosferze mogliśmy uczestniczyć w koncercie pt „Kolęda łączy pokolenia”, który odbył się 16 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu.

 

 

Wystąpiły w nim zespoły rozwijające swoje talenty na terenie Gminy Kołbaskowo, studenci Akademii Sztuki w Szczecinie oraz uczniowie z klas piątych, szóstych i siódmych ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Pomysł wspólnego koncertowania zaproponowały panie z zespołu "Nadodrzanki". Realizacją zajęła się pani Iwona Wierzbicka, która namówiła do tego przedsięwzięcia studentów oraz uczniów.

 reklama

ostoja 1

 

Podczas półtoragodzinnego występu artyści wspólnie zaśpiewali oraz zagrali na flażoletach i ukulele, znane i nieznane kolędy i pastorałki, opracowane przez studentów. Swój świąteczny repertuar zaprezentował nam zespół "Nadodrzanki", prowadzony przez panią Katarzynę Rydzak. Mieliśmy też okazję usłyszeć zespół "Siadliczanki" w mini recitalu autorstwa pani Krystyny Weretyńskiej. Szczególne uznanie należy się młodym muzykom z Akademii Sztuki, którzy wzbogacili wykonanie utworów swoją grą na następujących instrumentach:
- pianino - Aleksandra Sławińska
- skrzypce - Marcel Kruszyński
- pianino, ukulele, taraban, przeszkadzajki - Andrzej Janusz
- flet, gitara - Zuzanna Nowotarska
- gitara, trójkąt - Michał Parchimowicz
- gitara - Bartosz Utracki
- obój, klarnet - Krzysztof Miradziński
- djemba - Jakub Koźluk
- taraban - Katarzyna Rydzak

Na wyróżnienie wśród wokalistów zasługują: Magdalena Urbanek i Joanna Sinkiewicz solistki wykonujące kolędy „Mizerna cicha”, „Nad Betlejem w ciemną noc” oraz „O gwiazdo Betlejemska”. Dominika Wudarczyk - skromna studentka 2 roku Edukacji Muzycznej beatboxowała. (Beatbox-forma rytmicznego tworzenia dźwięku, przy pomocy narządów mowy).

Wszystkim artystom, młodszym i starszym, gratulujemy występów i dziękujemy za to, że pokazali nam, iż pokolenia można i warto łączyć. Wspólne śpiewanie dało radość nie tylko wykonawcom, ale i publiczności, która gromkimi brawami podziękowała za koncert, który prowadziła Renata Kaczkowska. Za techniczną oprawę koncertu odpowiedzialna była pani Żaneta Karaszkiewicz oraz Agnieszka Milczarska, która opiekowała się wolontariuszami przed i po koncercie.

Na koniec cytaty po koncercie, które znajdują się w sieci: „Dziękujemy za wspaniały koncert. Jak zawsze niesamowite emocje. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem poziomu artystycznego koncertu.” „To był wspaniały wieczór”. „Było pięknie.”,„Dziękuję za możliwość udziału w takim cudownym koncercie! Było magicznie, rodzinnie i wesoło i na samo wspomnienie pojawia mi się uśmiech.”

Krótki fragment koncertu "Kolęda Łączy Pokolenia" Na scenie ukuleliści ze szkoły podstawowej w Przecławiu pod opieką p. Iwony Wierzbickiej🎼🎸🎵🎶🎙

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic Czwartek, 16 stycznia 2020

Teks: R. Kaczkowska / Fot. W. Berliński i G. Smolicz

Pin It