logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Gminna orkiestra znowu z rekordem! [DUŻO ZDJĘĆ i WIDEO]

WOSP 2020Zakończył się dwunastogodzinny gminny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przecławiu. Była piękna pogoda, wysoka frekwencja, udane licytacje i rekord zebranych środków. Z samych licytacji, które odbyły się na scenie głównej, uzyskano 46.150 zł. A nie policzona do tej pory jest jeszcze gotówka, którą wrzucaliśmy do puszek.

 

 

To z pewnością największa impreza w historii gminy Kołbaskowo. Po raz pierwszy finał WOŚP odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Zainteresowanie imprezą zdecydowanie przerosło plany organizatorów. W godzinach popołudniowych w głównym holu panował ścisk a na sali brakowało wolnych miejsc.

W tym roku licytujący byli bardzo hojni - mówi Wojciech Hancewicz, który po raz piętnasty przeprowadził licytacje na rzecz gminnego sztabu WOŚP. Breloczki z logo orkiestry szły na licytacjach po 300-400 zł. Koszulki z logo WOŚP po 500-1000 zł. Serduszka wykonane przez rodziców z przecławskiego punktu przedszkolnego sprzedano za kwoty rzędu 1000-1600 zł. A najważniejsze złote serduszko w statuetce z logo 28 finał poszło aż za 8000 zł. Na prawie każdej z aukcji padały kwoty których się kompletnie nie spodziewałem.

Trochę się boję przed następnym rokiem, bo już postawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę - mówi szef gminnego sztabu Mariusz Skóra. Mam nadzieję, że staniemy na wysokości zadania. Dużo pomógł nam terminal kart płatniczych. Nie wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach, aby robić kwesty bez terminala. Ja sam nie noszę gotówki przy sobie, płace głównie kartą. Te duże kwoty, które padały były płacone kartami. Przez cały dzień nasz obiekt mogło odwiedzić nawet 10.000 osób, były nawet chwile, że nie można było wejść do budynku - taki był tłok. Pełne sale, pełne foyer i pełny plac przed budynkiem.

 reklama

ostoja 1

 

Cała impreza odbyła się wielotorowo. Wcześnie rano rozpoczęła się projekcja bajek sprzed 28 lat oraz ruszyła kawiarenka z ciastami i napojami. Można było skorzystać z lodowiska, uczestniczyć w przejażdżkach na motorach i quadach. Zorganizowano także kiermasz książki przeczytanej. Punktualnie o godzinie 12:00 ruszył pierwszy gminny "Marszobieg" w którym poszło lub pobiegło 300 zawodników. Trasa biegu wiodła dookoła Domu Kultury i ul. Rekreacyjnej i miała dokładnie 1 km. Bardziej zaprawieni zawodnicy zrobili na tej trasie półmaraton! Na sportowo również odbyły się zajęcia w salkach organizowane przez Fit Fun Studio - można było uczestniczyć w treningach na siłowni, na basenie oraz na sali fitness.

Na terenie całej gminy kwestowali wolontariusze, spotkać ich można było w centrum wiosek, na trasach spacerowych, pod kościołami oraz w okolicach "Czerwonej Torebki". Na scenie Dom Kultury zagrały, zaśpiewały i zatańczyły nasze zdolne dzieci zarówno z przedszkoli jak i szkół podstawowych. W godzinach wieczornych rozpoczęły się koncerty grup "Nad Porami Roki, "Magic Loud" oraz Stan Ger i Jackpot. O godzinie 20:00 odbyło się tradycje światełko do nieba podczas którego kibice Pogoni zapalili na głównym placu kilkanaście rac.

Nie znamy jeszcze całkowitej kwoty zebranej do puszek. O godzinie 17:00 było to 21.800 zł. Doliczając wpływy z licytacji - 46.150 zł już teraz możemy powiedzieć że w Przecławiu padł koleny rekord. Bo mamy minimum 68.000 zł!

 

2020.01.13 Znamy już ostateczny wynik kwoty zebranej podczas 28 gminnego finały WOŚP - jest to 104.036,70 zł oraz pewne ilości różnych walut obcych. Oznacza to że w porównaniu z zeszłorocznym finałem udało się uzbierać kwote trzykrotnie większą!

 

 

Pin It