logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

To był weekend przedświątecznych kiermaszy [DUŻO ZDJĘĆ]

kiermasze 2019Na dwa tygodnie przed świętami w Kołbaskowie i w Przecławiu odbyły się świąteczne kiermasze. Każdy z nich ma swoją tradycję oraz swoich stałych odwiedzających, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez udziału właśnie w takim wydarzeniu. W Przecławiu kiermasz po raz pierwszy zorganizowany został w nowym Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji oraz potrwał dwa dni. Według szacunku organizatora kiermasz odwiedziło około 3.000 osób.

 

 

Kiermasz świąteczny w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie ma swoją długą tradycję. W tym roku odbył się w sobotę 7 grudnia, równolegle z przecławskim, ale o konkurencji raczej mówić nie można. Rodzice, uczniowie i nauczyciele na kilkunastu stoiskach przygotowali ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, kartki, wypieki, przetwory. Funkcjonowała także kawiarenka szkolna gdzie można było się rozgrzać przy gorących napojach i smakowitych ciastach. Niestety w tym dniu nie dopisała pogoda, ale frekwencja i humory organizatorów były bardzo dobre.

Znacznie większa impreza odbyła się w Przecławiu. W sobotę i niedzielę na ponad dwudziestu stoiskach można było nabyć stroiki, bombki, choinki, dekoracje świąteczne czy szydełkowe rozmaitości. Były też obrazy, biżuteria, figurki, kartki świąteczne, pierniki, słodycze, ogromne oliwki, oscypki, chałwy, kawy oraz domowe smakowitości z kół gospodyń wiejskich.
W niedzielę odbyły się bezpłatne projekcje świątecznych filmów dla dzieci. W pracowniach na piętrze można było uczestniczyć w zajęciach plastycznych a pod koniec dnia wszystkie dzieci odwiedził Mikołaj. Każdy chętny mógł sobie zrobić z nim rodzinne zdjęcie na tle ogromnej choinki.

A już za tydzień ma być jeszcze bardziej klimatycznie i zimowo w Przecławiu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ma ruszyć lodowisko - o ile spadnie temperatura poniżej 5 stopni. Jeśli tak będzie, to jeszcze przed świętami będzie można szusować na łyżwach.

 

Pin It