logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Trwa Przecław Festiwal - co za nami, co przed nami?

trwa przeclaw festiwalTrzeba przyznać, że takiego wydarzenia w naszej gminie jeszcze nigdy nie było. Od poniedziałku przez cały tydzień w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji trwają przeróżne koncerty i wydarzenia. Organizator - gmina Kołbaskowo, kieruje się sprawdzoną od lat zasadą "dla każdego coś miłego". Była muzyka poważna, poezja śpiewana, pop, reggae i rock. Dziś w piątkowy wieczór będzie rap a w niedzielę klimaty dance i disco polo.

 

 

Najpierw była gala otwarcia i koncert "Baltic Neopolis Orchestra". Potem pojawiła się recitalem Izabela Szafrańska oraz Robert Kasprzycki, który przeniósł słuchaczy na zieloną wyspę. We wtorek odbyły jeszcze dwa występy na sali widowiskowej domu kultury - mieszkańcy mogli wysłuchać Dariusza Koronczewskiego wraz zaproszonym zespołem oraz Tomasza Stockingera, który niezwykle rozbawił liczną publiczność.

Od środy koncerty zaczęły się na specjalnie rozstawionej scenie. Jako pierwsza pokazała się szczecińska grupa "Tragarze", która zaprezentowała muzykę z pogranicza hip-hopu i reggae. Potem publiczność oczarował swoim głosem LemON. A gwiazdą wieczoru, na którego czekała większość mieszkańców był Kamil Bednarek. To niezwykle spontaniczny artysta, który doskonale nawiązał kontakt z publicznością a po koncercie cierpliwie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

Czwartek należał już do innych klimatów muzycznych. Najpierw wystąpił szczeciński zespół ETA, potem magiczne dźwięki zarówno nostalgicznie jak i energetycznie zafundował duet Smolik i Kev Fox. A na deser wystąpiła rockowa grupa Afromental - i trzeba przyznać, że to nie są już "grzeczni chłopcy" sprzed 10 lat.

Dzisiejszy dzień rozpocznie nasz lokalny raper "Sobota" i w rytmach rapu i hip-hopu pozostaniemy do końca wieczoru. Na scenie pojawi się także TKM, B.R.O oraz gwiazda wieczoru - Grubson.

A już jutro, w sobotę "dzień rodzinny" i moc atrakcji na wszystkich. Będą zawody na nowym skate parku i niezwykła gratka dla wszystkich jeżdżących na BMX'ach, hulajnogach i deskorolkach. Najmłodsi ucieszą się z dmuchanych zamków, skakańców oraz plenerowych gier i zabaw. Będą okulary VR, splash of colours oraz finał imprezy charytatywnej "Lokomotywa Uśmiechu". Na koniec dnia zaplanowano pokazy LED i fire show oraz dyskotekę dla dzieci i rodziców.

Niedziela upłynie w rytmach dance i disco polo. Na scenie plenerowej pokażą się Ex-Vibe, Blue-Box, Masters oraz gwiazda wieczoru - Jorrgus. Oby dopisała pogoda! I jeszcze jedna ważna wiadomość dla tych mieszkańców, którzy nie zdążyli wyrobić "Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca". Jutro przez cały dzień będzie można ją wydrukować w GOKSiR za okazaniem dokumentu tożsamości. Dzięki tej karcie niedzielny koncert będzie można obejrzeć za darmo!

dzien integracyjny

skate open jam