logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Duży pożar w Ustowie [ZDJĘCIA]

pozar w ustowieAż dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło groźny pożar budynku warsztatowego w Ustowie. Przez długi czas nad wsią unosiła się chmura czarnego dymu. Na kilka godzin dojazd do miejscowości od ulicy Floriana Krygiera był utrudniony.

 

 

 

Najpierw siedem a potem aż dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar warsztatu w Ustowie. Około godziny 17:00 zapalił się budynek gospodarczo-magazynowy, spłonął także jeden samochód. Z ogniem walczyli strażacy z Kołbaskowa, Smolęcina, Dobrej, Szczecina i Polic a ruchem wahadłowym na głównej drodze kierowała policja.

Z relacji świadków wynika, że konstrukcja domu pod wpływem pożaru mocno się wygięła, zarówno dach jak i ściany, z których zaczęły wylatywać cegły. Strażacy musieli wycofać się z budynku i zaprzestać gaszenia wewnątrz ze względu na wysokie prawdopodobieństwo jego zawalenia. Do wieczora trwało dogaszanie z zewnątrz różnych punktów w budynku, w których nadal znajdowały się ogniska zapalne.

Istniało także realne zagrożenie wybuchu butli z acetylenem składowanych na tym terenie. Warsztat samochodowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań. Na szczęście w pożarze nie było osób poszkodowanych.

Fot1. N. Fedorowicz Fot2-6 KP PSP Police

Pin It