logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

To będzie gwiazdorska końcówka lata.

gwiazdorski koniec lataW Przecławiu, Kołbaskowie i Moczyłach odbędą się koncerty znanych wykonawców. Będzie coś dla fanów disco polo, R&B, poezji śpiewanej oraz muzyki alternatywnej. Krótko mówiąc będzie "dla każdego, coś miłego"

 

 

 

 

Na początek "Disco Polo". Pierwszy, duży koncert, odbędzie się w Kołbaskowie w ramach gminnych dożynek. Do takiej muzyki podczas święta plonów jesteśmy już przyzwyczajeni. W ostatnich latach zagrali i zatańczyli Weekend, Czadoman czy Sumptuastic. Ty razem w sobotni wieczór 24 sierpnia na placu przy OSP wystąpi polska grupa dance "Basta". Ich koncert zaplanowano został na godzinę 20:00.

Grupa BASTA istnieje na rynku od ponad 10 lat. Założona została przez Ewę Tokarzewską (pseudonim Eva Basta). Dzisiaj jest jedną z największych gwiazd disco polo. Daje ponad 120 koncertów rocznie, a jej klipy na Youtubie mają miliony wyświetleń. Najpopularniejsze utwory to "Kocham ten Stan" (35 mln odsłon) oraz "Hej, Czy Ty Wiesz Kochanie" (25 mln odsłon)

 

Poezja Śpiewana w Moczyłach - Stanisław Soyka i Czesław Mozil. Tydzień później, 31 sierpnia, będziemy mieć zupełnie inne klimaty muzyczne. To będzie kolejna edycja "Doliny Dolnej Odry Poezją Śpiewaną". Do krainy łagodności w Moczyłach zaprosi nas Stanisław Soyka - wokalista jazzowy i popowy, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor i aranżer. Sojka to właściciel takich hitów jak "Tolerancja" czy "Cud niepamięci". W Moczyłach z pewnością wykona utwory z najnowszej płyty pod tytułem "Muzyka i słowa Stanisław Soyka".

Drugą gwiazdą, która zawita do Moczył będzie Czesław Mozil. To bardzo specyficzny i oryginalny wykonawca różnych gatunków muzyki, począwszy od kabaretu, przez muzykę folkową, alternatywną, rockową czy nawet punk rockową. Artysta wraz z przyjaciółmi zagra na przeróżnych instrumentach takich jak akordeon, ukulele, harmonijce czy dzwoneczkach. W Moczyłach nie zabraknie z pewnością jego największych przebojów takich jak "Maszyna Do Świerkania" czy "W Sam Raz"

 

 

"Afromental" w Przecławiu na otwarciu Domu Kultury. Największa gminna inwestycja otwiera swoje podwoje w połowie września. Placówka ma działać "wielozadaniowo". Będą zajęcia sportowe, kulturalne czy oświatowe dla każdego począwszy od przedszkolaka a skończywszy na seniorze. W domu kultury będą organizowane koncerty, wernisaże, spotkania teatralne, a także zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne i sportowe.

Od 16 do 22 września chcemy być najbardziej kolorowym, najbardziej głośnym i najbardziej „zaludnionym” miejscem na mapie naszego województwa Zagramy na dwóch scenach – wewnątrz budynku i na dużej scenie na placu przed budynkiem. Będzie się działo - zapewnia Mariusz Skóra, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu.

A na otwarcie przecławskiej placówki – Afromental, który wystąpi w czwartek wieczorem 19 września. Chłopaki grają już na scenie od 15 lat i wykonują muzykę z pogranicza rocka, rapcore'u i hip-hopu. Ich największe hity takie ja "Rock&Rollin' Love", "Radio Song" czy "Zaufaj" trafiały na szczyty list przebojów.

Ogólnie cały tydzień związany z otwarciem Domu Kultury ma być przebojowy. Warto śledzić nowy fanpejdż tej instytucji, gdzie z pierwszej reki dowiecie się co jeszcze nas czeka we wrześniu. (https://www.facebook.com/goksir.kolbaskowo)