logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Fotorelacja z procesji Bożego Ciała w Przecławiu.

boze cialo 2019Dziś odbyły się uroczystości Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. To dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po zakończeniu południowej mszy - ruszyła procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W tym roku procesja rozpoczęła się i zakończyła przy kościele parafialnym a przeszła wewnętrznymi ulicami Przecławia.

 

 

 

Pierwszy ołtarz przy posesji nr 10 zbudowała parafialna "Caritas" i Maryjna Wspólnota Matek, drugi przy bloku nr 15 - rodzice dzieci pierwszokomunijnych, trzeci na rondzie przy bloku 96 - mieszkańcy Warzymic i Karwowa a ostatni przy bloku nr 29 Wspólnota Róż Różańcowych. W tym roku bardzo dopisała pogoda i pomimo przelotnych porannych opadów, w obchodach uczestniczyło wielu wiernych. Procesja zatrzymała się przy czterech ołtarzach w których odczytano fragmenty Ewangelii.

Boże Ciało w Kościele katolickim to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego i wypada 60 dni po Wielkanocy.

 

Pin It