logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Posprzątali Przecław i okolice

Sprzatanie PrzeclawiaKilka osób pod kierunkiem sołtysa w miniony weekend posprzątało okolice Przecławia. To finał gminnej akcji "Posprzątaj gminę, dostaniesz roślinę", która polegała na sprzątaniu śmieci z terenu Gminy Kołbaskowo i na obrzeżach miejscowości. Pomysł akcji bardzo dobry, wykonanie jeszcze lepsze - jest tylko jedno "ale"... W akcji wzięło udział zaledwie osiem osób.

 

 

Łącznie zebraliśmy około 35 worków - mówi sołtys Przecławia, Mateusz Zieliński. Wśród zbieranych śmieci zdecydowanie najwięcej było butelek i puszek po alkoholu. Nie brakowało oczywiście różnego rodzaju plastików czy worków pełnych śmieci domowych. Z całego Przecławia w akcji wzięło tylko udział ośmioro mieszkańców - jak na całkowitą liczbę mieszkańców to zdecydowanie za mało. Niemniej zapraszam pozostałych mieszkańców do udziału w następnych takich akcjach.

Mieszkańcy uprzątnęli okolice Alei Kasztanowej, ogródków działkowych oraz ścieżek rowerowych. Gmina Kołbaskowo zadbała wcześniej o worki, rękawice oraz o odbiór z wyznaczonego miejsca wszystkich znalezisk. Wszyscy uczestnicy w podziękowaniu otrzymają różnego rodzaju sadzonki - rośliny, kwiaty, cebulki, krzewy lub drzewka.

Jeśli akcja w całej gminie odniesie skutek - będzie jej kontynuacja za rok.

 

Pin It