logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Najpiękniejsze palmy są w Kołbaskowie [FOTO i WIDEO]

konkurs palmowy 2019Dziś, w Kościele Parafialnym w Kołbaskowie odbył się Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. To już jego 17 edycja, która na stałe wpisała się w kalendarz gminnych wydarzeń. Zwykle w krajowych konkursach palmowych wygrywają te, które są najwyższe. U nas wysokość jest bez znaczenia. Wygrywa ta palma, która jest pomysłowa, estetyczna i różnorodnie wykonana.

 

 

 

Wielkie podziękowanie za te piękne palmy, które wykonaliście - powiedział ks. proboszcz Krzysztof Tracz. Ja naprawdę nie zazdroszczę teraz komisji, żeby powiedzieć, która jest piękniejsza, a która jest najpiękniejsza - bo wszystkie są najpiękniejsze. Jeszcze tyle ich nie było w żadnym roku. Ale także te palmy, które macie, które sami zrobiliście dla ciebie, są przecudne. Dlatego Wam serdeczne Bóg zapłać.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużą popularnością i zainteresowaniem mieszkańców. Do konkursu zgłoszono palmy przygotowane indywidualnie i zbiorowo m.in przez sołectwa oraz dzieci i młodzież ze szkół i świetlic środowiskowych. Palma konkursowa ma być piękna. Do jej produkcji można użyć wyłącznie tradycyjnych materiałów takich jak słoma, bibuła, drewno, włóczka, suszone kwiaty, trawy, wierzba, borowina czy bukszpan. Można stosować kolorowy papier, farby czy bibułę, jednak nie wskazane jest stosowanie elementów plastikowych.

W tegorocznym konkursie najpiękniejsze palmy indywidualnie wykonały mieszkanki Moczył - Panie Alicja, Magdalena i Marta zajęły pierwsze trzy miejsca. Wyróżnienia otrzymała Pani Sylwia z Przecławia. W kategorii pracy zespołowej mieszkańców dorosłych, nagrody kolejno przypadły sołectwom Kołbaskowo, Pargowo i Kamieniec oraz Barnisław (jako wyróżnienie). W kategorii pracy zespołowej w wieku 6-18 lat - nagrodę otrzymały: świetlica Moczyły, Smolęcin i Będargowo oraz Stobno (jako wyróżnienie). W ostatniej kategorii - najmłodszych - nagrody powędrowały do przedszkolaków z Kołbaskowa i Przecławia. Nagrodzono grupę wiewiórki, sowy, jeżynki i niedźwiadki.

 

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Gminy Kołbaskowo 2019

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic Niedziela, 14 kwietnia 2019

Pin It