logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Egzaminy gimnazjalistów na razie bez problemów

egzamin gimnazjalnyWczoraj w Przecławiu odbył się pierwszy egzamin gimnazjalny. Uczniowie napisali test z części humanistycznej, która była podzielona na wiedzę o społeczeństwie i historię a po przerwie - język polski. Pierwszy dzień egzaminów odbył się bez zakłóceń. Dyrektor szkoły nie miał problemów ze skompletowaniem dziesięciu nauczycieli do pracy w komisjach. Podobnie ma być dzisiaj i w piątek.

 

 

Sam jednak nastrój w gimnazjum nie należy do radosnych. W placówce od poniedziałku trwa strajk i uczniowie nie mają zajęć. Nauczyciele przychodzą do pracy, ale nie wykonują swoich obowiązków.

Sytuacja jest smutna - mówi Agnieszka Milczarska, dyrektor gimnazjum. Jesteśmy moralnie podstawieni pod ścianą. Pracownicy, którzy przystąpili do strajku w momencie wystąpienia trudności egzaminacyjnych zadeklarowali chęć pracy w składach komisyjnych. Muszę im podziękować, także organowi prowadzącemu. Pomogli też rodzice, którzy przygotowali ciepłe posiłki, kanapki, gorące napoje i domowe wypieki dla uczniów.

Przed gimnazjalistami dziś egzamin z części matematyczno-przyrodniczej, który zawiera elementy biologii, geografii, fizyki i chemii a po przerwie test z matematyki. W piątek, ostatni dzień egzaminów - uczniowie napiszą z języka obcego w dwóch poziomach podstawowym i rozszerzonym. Będzie to głównie język angielski. Chociaż nieliczni będą pisać go z języka niemieckiego.

W przecławskim gimnazjum egzamin pisze w sumie 86 uczniów. Na wyniki przyjdzie im poczekać do połowy czerwca.

Pin It