logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Zaczyna się strajk bezterminowy. Rozmowy "ostatniej szansy" zakończyły się fiaskiem.

szkola strajk gminaDziś od rana zaczyna się strajk w szkołach podstawowych i punktach przedszkolnych na terenie gminy Kołbaskowo. Strajkować do odwołania mają nauczyciele w szkole Podstawowej w Przecławiu, Będargowie oraz Kołbaskowie. Do strajku przyłącza się także przecławski punkt przedszkolny. Jest także dobra wiadomość - nie strajkuje największe przecławskie przedszkole ze żłobkiem, w którym opiekę i wychowanie znajduje 300 maluchów.

  

 

Jak informują ogólnopolskie media, na propozycje przedstawione przez wicepremier Beatę Szydło przystał tylko jeden ze związków zrzeszających nauczycieli – Solidarność. Przypomnijmy, że związkowcy domagają się 30-procentowej podwyżki wynagrodzeń rozłożonych na dwie raty. Rząd natomiast zaproponował dwukrotnie niższy wzrost płac.


Informuję, że od dnia  8 kwietnia 2019 r.  rozpocznie się akcja strajkowa. Zarówno szkoła jak i punkt przedszkolny nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa uczniom i dzieciom. Organ prowadzący wspólnie z dyrektorami szkół i przedszkoli podjął działania w celu zapewnienia opieki  dzieciom i uczniom. Od dnia 8 kwietnia 2019 r. w godz. od 8 00 do 15 00 będą działały  świetlice gminne, które zapewnią opiekę dzieciom. Jednocześnie proszę o dalsze sprawdzanie informacji umieszczonych na stronie internetowej szkoły, w dzienniku elektronicznym i na stronie gminy www.kolbaskowo.pl - mówi Beata Bitel, dyrektor szkoły podstawowej w Przecławiu.    
 
Problem z opieką nad dziećmi częściowo rozwiązać pomaga gmina Kołbaskowo.  Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, którzy nie są w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom uczęszczającym do szkół podstawowym na terenie Gminy Kołbaskowo, uruchomiona zostaje doraźna opieka w świetlicach środowiskowych - czytamy na stronach internetowych. Opieka nad dziećmi odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00 w poszczególnych świetlicach:
– Przecław – Przecław 3n
– Kołbaskowo – Kołbaskowo 87
– Kamieniec – Kamieniec 21
– Moczyły – Moczyły 12b
– Siadło Górne – Siadło Górne 6a
– Barnisław – Barnisław 4r
– Stobno – Stobno 28a
– Kurów – Kurów 39
– Bobolin – Bobolin 7a
– Będargowo – Będargowo 1b
– Smolęcin – Smolęcin 16a
 
Informacje:
– Opieka skierowana jest do uczniów uczęszczających do szkół podstawowych na terenie Gminy Kołbaskowo
– W trakcie opieki nie zapewniamy wyżywienia
– Ilość miejsc w każdej placówce jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
– W przypadku braku miejsca w wybranej świetlicy, rodzić może złożyć kartę w innej świetlicy na terenie gminy
 
Zapisy:
Należy wydrukować i wypełnić kartę zgłoszenia wpisując miejscowość świetlicy. Podpisaną i wypełnioną kartę należy złożyć opiekunce w wybranej placówce. Karta zgłoszeń dostępna jest w wersji elektronicznej do wydruku na stronie internetowej gminy http://www.kolbaskowo.pl/ oraz w wersji papierowej dostępne będą w świetlicach środowiskowych.
.