logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Spakowali 400 paczek i pojechali na Litwę.

Radakom Na WielkanocWczoraj w Przecławiu odbyło się finałowe pakowanie paczek żywnościowych w ramach akcji "Rodakom Na Kresach". Akcję, przy wsparciu wielu sponsorów, organizuje po raz szósty przecławska fundacja "Polskie Wartości". Dwa busy wypełnione po brzegi paczkami są już w drodze na Litwę.

 

 

 

Pomagamy w wielu w miejscowościach - mówi Wojciech Woźniak - Rakańce (Polska Szkoła Podstawowa), Soleczniki (Polska Szkoła Specjalna), Turgiele, Ejszyszki, Butrymańce, Wilno (m.in. Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki, Szkoła Średnia im. Szymona Konarskiego, Klub Weteranów Armii Krajowej), Balańdziszki, Niemenczyn, Połuknie, Rudziszki, Nowa Wilejka.

Jak co roku w paczkach znajdują się produkty spożywcze o długi terminie przydatności do spożycia takie jak mąka, cukier, olej, herbata, kawa, konserwy, suche wędliny, czekolady, ciastka. Do każdej z paczek wrzucano także wielkanocne baranki oraz ręczenie wykonane kartki świąteczne przez uczniów szkół podstawowych.

Dodatkowo przygotowaliśmy kilkanaście dużych pakietów z pieluchami i środkami higienicznymi dla noworodków i młodych Polaków, którzy urodzili się niedawno na Litwie - mówi Łukasz Szełemej. Jestem zadowolony z akcji, co roku jest tego więcej. Więcej pomocy, więcej serc, więcej paczek. Z każdym rokiem mamy nowe pomysły na pomoc Paczkę dla Rodaka i Bohatera na Kresach.

W piątkowe popołudnie w przecławskiej podstawówce w przygotowaniu paczek pomagało kilkadziesiąt osób w tym m.in. prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie prof. Krzysztof Kowalczyk oraz uczniowie z... Węgorzyna, którzy specjalnie na tą akcję przyjechali do Przecławia.

Wielkanocne kresowe pakowanie. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Przecławiu❤️!

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic Piątek, 5 kwietnia 2019

Pin It