logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Jeden weekend – 6 nietrzeźwych kierujących.

6 nietrzezwych kierowcowW poprzedni weekend policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni kierowca Nissana, który prowadził samochód mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 37-latek wobec którego już wcześniej orzeczony został zakaz prowadzenia pojazdów, mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie uciekał przed policją, aby za wszelką cenę uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

 

Policcy mundurowi podczas weekendowych działań pn. „Trzeźwość” zatrzymali sześciu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Do zatrzymania dwóch pierwszych kierowców doszło w miniony piątek dzięki czujnej postawie obywateli, którzy poinformowali o swoich przypuszczeniach policjanta dyżurnego polickiej komendy. Pierwszy kierujący – 45 letni mieszkaniec Koszalina miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi natomiast, 43 letni mieszkaniec gminy Police miał ponad 2,5 promila.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w sobotę tuż przed godziną 23:00. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Kia. Badanie alkomatem wykazało, że 67-letni mieszkaniec gminy Gryfino miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Następnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 32-letni mężczyzna, do którego zatrzymania doszło niespełna godzinę później na jednym z polickich osiedli. Kierujący Lanosem nie chciał rozmawiać z funkcjonariuszami i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu policjanci Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 32 latka okazało się, że ma on prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę policjanci wyeliminowali z ruchu następnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy to 37-latek, który  kierował Audi mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zatrzymany został po pościgu, ponieważ jak się okazało podczas kontroli ma on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, dlatego za wszelką cenę chciał uniknąć kontroli drogowej. Kolejny kierujący na „podwójnym gazie” to 30 letni mężczyzna , który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Rosówek, przez policjantów ruchu drogowego z Komisariatu Policji w Mierzynie. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Cała szóstka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.
 
Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.
 
Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

Tekst: Katarzyna Leśnicka KPP Police

 

Pin It