logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

"Basta" będzie blokować odstrzał dzików w Pargowie.

basta pargowoCoraz głośniej w całym kraju w temacie odstrzału dzików. W ostatni weekend odbyły się już pierwsze protesty w formie pikiet na głównych ulicach miast. Odbywają się także spacery po wyznaczonych terenach łowieckich. Aktywiści z Inicjatywy na Rzecz Zwierząt "Basta" właśnie ogłosili, że w najbliższy weekend zamierzają spacerować po lasach gminy Kołbaskowo, uniemożliwiając myśliwym odstrzał.

 

 

"Dziki Spacer" - tak nazywa się najnowsza akcja, którą zamierzają przeprowadzić aktywiści w najbliższą sobotę 19 stycznia. I zapraszają na pętlę autobusową w Pargowie wczesnym rankiem, o godzinie 7.20. Spacer po "Szlaku Bielika" ma mieć formę krajoznawczą. Organizatorzy zamierzają podziwiać Wąwozy Kamienieckie oraz Wzgórze Widokowe nad Międzyodrzem.

Zapraszamy na wspólny spacer, podczas którego będziemy mogli poznać tę przepiękną okolicę - piszą na swoich stronach internetowych. A oprócz bogactwa fauny i flory podczas wycieczki zobaczymy także pozostałości grodziska Kultury Łużyckiej sprzed blisko 3000 lat! Koniecznie weźcie aparaty i coś odblaskowego - nie chcemy się przecież zgubić w lesie ;-) I ubierzcie się ciepło. Mile widziani rowerzyści :) Można przyjechać samochodem. Nie zabierajcie jednak na spacer psów ani innych zwierząt - w tym czasie niestety będzie trwać polowanie!

Do odstrzału w najbliższy weekend przygotowuje się Wojskowe Koło Łowieckie "Bażant", które informuje że w sobotę od godziny 8:00 do 16:00 na terenie obwodu łowieckiego nr 121 odbędzie się wielkoobszarowe polowanie zbiorowe na dziki. Obwód nr 121 to ogromny obszar o powierzchni 14 tys ha obejmujący gminę Kołbaskowo, Dobra i Gryfino. Tak więc polowań w naszej okolicy możemy się spodziewać praktycznie na każdym terenie.

 

Pin It