logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

33 tysiące zł na koncie WOŚP w Przecławiu

Znow rekord na koncie orkiestry Brawo My! Znów padł rekord uzbieranych środków w gminnym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorom, wolontariuszom i mieszkańcom udało się pobić rekord z 2017 roku. Wtedy poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko - na rekordowy poziom 32,4 tysiąca złotych. W 2018 uzbierano 28 tys. zł. No i w tym roku mamy kolejny rekord - 33.003,64 zł

 

 

To był trudny finał. Nie dopisała pogoda. Przez cały dzień wiało i padało. Nie było też kwest pod marketami, ponieważ w tą niedzielę były zamknięte. Jednak na frekwencje w szkole i gorące serca mieszkańców można było liczyć. Dzieci, rodzice i dziadkowie tłumnie przybyli do przecławskiej sali gimnastycznej, gdzie odbyły się pięciogodzinne występy artystyczne przerywane licytacjami.

Licytacja gadżetów z logo orkiestry, złotych serduszek i upominków przygotowanych przez mieszkańców poszła bardzo dobrze. Prowadzący - Wojciech Hancewicz, co chwilę podnosił stawki i poszukiwał podniesionych rąk. Cztery złote serduszka, przygotowane przez przecławskich rodziców poszły kolejno za 550 zł, 530 zł, 500 zł i 450zł - mówi Anna Wierzbicka-Kurpiel. Piłkę do siatkówki z podpisem Bartosza Kurka zlicytowano za 600zł - to rekord. Serwis klimatyzacji i wymianą oleju - 300zł. Kosze z darami z Moczył po około 200zł. 400 zł za voucher na ferie ze szkółką SIX. 290 zł za kota od Pani Tatko, poduszka z logo orkiestry 350zł. Owieczkę "Dolly" dzień wcześniej na portalu przeclaw24.pl udało się zlicytować za 300 zł.

Mamy 13.867 zł z licytacji gadżetów - mówi szefowa gminnego sztabu WOŚP Beata Czapiewska. Wolontariusze plus stoiska uzbierały 17.673 zł oraz ze stacjonarnych puszek, które były wystawione przed finałem - 1462 zł. To bardzo dobry wynik jak na tak brzydką pogodę. Nasi wolontariusze mogli korzystać z gościnności "Bagietki" w Czerwonej Torebce gdzie czekała na nich gorąca herbata i ciasto. Wielkie szacunek dla tych młodych ludzi, którzy tak dzielnie kwestowali. Pomógł nam przy liczeniu pieniędzy MBank. Przedstawiciele użyczyli nam specjalnej liczarki oraz odebrali konwojem całość uzbieranej kwoty.

Na sali gimnastycznej licznej widowni zaprezentowali się uczniowie i przedszkolaki ze wszystkich placówek oświatowych gminy. Byli także goście ze szkoły tańca "Milargo" i "Szyk" oraz nasze zespoły ze świetlic środowiskowych - "Nadodrzanki" i "Siadliczanki". Piękny występ zaprezentowała nasza mieszkanka - Marika Błaszkiewicz, która odnosi międzynarodowe sukcesy w gimnastyce artystycznej. Na licznych szkolnych stoiskach można było posilić się domowym żurkiem, wypiekami oraz gorącą kawą. Były także stoiska z watą cukrową, loterią fantową. biżuterią i książkami z gminnej biblioteki. W tym roku trójka fryzjerów z Przecławia i Warzymic pokazała swój kunszt w strzyżeniu i układaniu włosów. Oczywiście wszystkie datki wsparły konto orkiestry.

Celem tegorocznego 27 finału WOŚP była zbiórka środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Pin It