Nowe radiowozy dla policjantów

nowe radiowozy dla policjiKomenda Powiatowa Policji w Policach wzbogaciła się o trzy nowe radiowozy. Samochody pozyskano dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych. Dzięki współpracy Policji z lokalnymi samorządami policcy funkcjonariusze będą mogli jeszcze intensywniej czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu.

 

 

 

Uroczyste przekazanie radiowozów z udziałem Starosty Polickiego Pana Andrzeja Bednarek, Burmistrza Polic Pana Władysława Diakun, Wójt Gminy Dobra Pani Teresy Dera i Wójt Gminy Kołbaskowo Pani Małgorzaty Schwarz, Komendanta Powiatowego Policji w Policach insp. Mariusza Bajora, policjantów i zaproszonych gości miało miejsce 18 grudnia br. przed budynkiem polickiej komendy. Komendant Powiatowy insp. Mariusz Bajor zaznaczył, że dla policjantów to bardzo ważna uroczystość. Radiowozy mają służyć na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Policjanci, aby sprostać wyzwaniom przestępczości, by móc skutecznie nieść pomoc ludziom znajdującym się w określonym zagrożeniu muszą posiadać przyzwoite i należycie wyposażone pojazdy służbowe. Zakupy możliwe były do zrealizowania dzięki programowi, w którym 50% zakupu pojazdów pokrywanych jest z budżetu Policji i 50% zakupu z budżetów samorządów.

Jeden z nowych samochodów to radiowóz oznakowany marki Hyundai i20, który został zakupiony dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Policach oraz Gminy Police. Pojazd będzie przeznaczony do służby dla funkcjonariuszy Rewiru Dzielnicowych komendy w Policach. Mundurowi będą mogli lepiej i szybciej wykonywać swoje obowiązki, aby być bliżej naszych mieszkańców. Kolejne dwa samochody to oznakowane radiowozy marki Opel Mokka. Pojazdy trafią do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Mierzynie i Posterunku Policji w Kołbaskowie, a wszystko dzięki dofinansowaniu, którego udzieliła Gmina Dobra i Gmina Kołbaskowo. Przekazane pojazdy służbowe to kolejne wsparcie polickiej komendy. Na początku tego roku już dwa oznakowane radiowozy marki Kia Ceed zostały zakupione z budżetu Policji. Jeden trafił do funkcjonariuszy polickiej drogówki, a drugi zasilił Komisariat Policji w Mierzynie.

Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, co z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności policyjnych działań, a co za tym idzie wzmacnia poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

 

211-62783.jpg 211-62784.jpg 211-62788.jpg

211-62790.jpg 211-62792.jpg 211-62793.jpg

Żródło KPP Police