logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Ponad 20 ton paczek dla rodaków na Litwie wyjechało z Przecławia.

paczka dla rodaka 5 edycjaDziś, 11 grudnia od samego rana do późnych godzin wieczornych trwało intensywne pakowanie paczek z prezentami dla rodaków na Litwie. Wzorem poprzednich edycji, finał odbył się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Przecławiu. Późnym wieczorem zapakowane auta wyjechały z naszej miejscowości. Przed nimi cała doba drogi. Jadą na Litwę m.in do Solecznik, Turgieli, Rakańców i Ejszyszek.

 

 

W organizację całego przedsięwzięcia, które odbywa się już piaty raz, zaangażowało się wiele osób i instytucji. Do pakowania nie zabrakło także licznych wolontariuszy - głównie młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Byli także sportowcy ze Zrywu Kołbaskowo, harcerze i harcerki oraz dziewczyny z "Kobiecego Biegania"

Organizatorom udało się przygotować około tysiąc paczek rodzinnych z żywnością trwałą. W każdej z nich są polskie produkty spożywcze o długim terminie ważności oraz ręcznie robiona karta świąteczna z życzeniami. Kolejne pięćset paczek to zestawy dla dzieci w których są zabawki, owoce i słodycze.

Na Litwę pojadą także indywidualne prezenty na specjalne zapotrzebowanie oraz produkty do szkół oraz miejscowego "Caritasu". Są to m.in. telewizor, materace rehabilitacyjne dla niepełnosprawnego rodzeństwa czy zastawa stołowa dla jednej z organizacji polonijnej.

Dodatkowo w tym roku jadą jeszcze paczki dla maluszka - mówi Wojciech Woźniak z fundacji Polskie Wartości z Przecławia. W paczce znajdują się m.in pampersy i kosmetyki do pielęgnacji najmłodszych dzieci. Wyjeżdżamy jeszcze dzisiaj z Przecławia trzema busami i jednym tirem. Po drodze odbieramy jeszcze 800kg prezentów. Na Litwie będziemy jutro wieczorem.

Pomysłodawcom akcji - Wojtkowi i Łukaszowi gratulujemy sukcesu i życzymy szerokiej drogi oraz bezpiecznego powrotu przed świętami do domu.

 

Pin It