Śmiertelny wypadek na przejeździe. Tym razem w Kołbaskowie. [ZDJĘCIA]

wypadek smolecinDziś około godziny 11:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kołbaskowie doszło do wypadku. Kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się przed nadjeżdżającym pociągiem osobowym z Niemiec. Staranowane auto pchane było przez tory jeszcze kilkadziesiąt metrów. Doszło też do pożaru pojazdu. Na miejscu zginęła jedna osoba.

 

 

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Kołbaskowie zlokalizowanego na drodze wyjazdowej na Smolęcin.

- O godz. 11.33 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w tym miejscu doszło do kolizji pociągu osobowego kolei niemieckich jadącego z Niemiec do Polski. W zdarzeniu tym, niestety, zginął mężczyzna, po uderzeniu samochód się zapalił. Na miejscu jest siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Jest to linia prowadząca bezpośrednio do Niemiec, nie ma tu opóźnień w kursowaniu pociągów. Żadna osoba podróżująca tym pociągiem nie została poszkodowana - informuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Według informacji okolicznych mieszkańców, na przejeździe od kilku tygodni nie było znaku STOP, który stał tam wcześniej. Nie zwalnia to oczywiście kierowcy do zachowania szczególnej ostrożności na przejeździe kolejowym. 

W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej. Kierowca samochodu podróżował sam, poniósł śmierć na miejscu. Pasażerom pociągu nic się nie stało. Na miejscu tragedii jest prokurator. Działania prowadzą także polska i niemiecka policja. Podróżnych, którzy jechali w stronę Szczecina, zabrał transport zastępczy. Ruch pociągów w obie strony jest wstrzymany. Droga Kołbaskowo Smolęcin jest zamknięta - kierowcy powinni korzystać z objazdów przez Warzymice i Karwowo. 

smolecin kolbaskowo wypadek 1

smolecin kolbaskowo wypadek 2smolecin kolbaskowo wypadek 3smolecin kolbaskowo wypadek bez znaku STOP