logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Policja zatrzymała podejrzanego o serię podpaleń.

pozar jednostki wojskowej do rajkowaSzczecińska policja zatrzymała podejrzanego o serię podpaleń na terenach byłej jednostki wojskowej zlokalizowanej przy ulicy "Do Rajkowa". Na tym terenie przez cały rok dochodziło do wielu pożarów. Podejrzany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozić mu może nawet 10 lat więzienia.

 

 

 

Ogień pojawiał się najczęściej wieczorami albo w nocy. Na terenie byłej jednostki wojskowej płonęły opustoszałe budynki i okoliczny drzewostan. Kiedy pożar w tym samym miejscu pojawił się po raz kolejny mieszkańcy Warzymic komentowali, że to musi być umyślne podpalenie i okazuje się, że mają rację.

Pali się już trzeci raz w te wakacje, zawsze wieczorem, to jakiś koszmar - pisze Pani Małgorzata. Zwłaszcza gdy otwarte okno, ostatnio w mieszkaniu miałam pełno dymu, bo latem wszystkie okna pootwierane. Z dzieckiem siedziałam w łazience bo tam jedynie nie było czuć smrodu. Tragedia. I nie wierze że to przypadek.

Proszę o to żeby Policja przeprowadziła solidne dochodzenie i zablokowała developerowi inwestycje na terenie podpaleń przez co najmniej 6 miesięcy - komentuje inny internauta. Ponownie pali się na budowie coś czego "ktoś" chce się pozbyć, w tym drzewostan. Za akcje straż płacą wszyscy, za wdychanie tego powietrza cierpią mieszkańcy Warzymic. Dlaczego ja mam cierpieć i płacić za czyjś biznes? Mieszkam w Warzymicach od 10 lat, była jednostka nigdy się nie paliła. Dziś u nowego właściciela Alsseco pali się drugi raz we wrześniu.

Prokuratura w sprawie podpaleń jest bardzo oszczędna w komentarzach. Ze względu na dobro śledztwa nie chce udzielać informacji. W dniu dzisiejszym na antenie Radia Szczecin Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie poinformowała że "Postępowanie w tej sprawie jest w dalszym ciągu prowadzone. Prokuratura, która je nadzoruje, w dalszym ciągu gromadzi materiał dowodowy. Jest ono w toku. Są wyjaśniane okoliczności związane z tymi zdarzeniami. Funkcjonariusze prowadzili postępowanie dotyczące dwóch podpaleń 5 i 19 września."

Nam, mieszkańcom sąsiednich osiedli, pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie już dochodzić do pożarów w tej okolicy.

 

pozar garaze jedn wojsk cukrowa

 

Pin It