logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Festiwal bajek

festiwal bajek16 października w Pinnow i 23 października w Passow odbyło się IV spotkanie w ramach projektu „ Językowe i międzykulturowe umiejętności dzięki transgranicznym spotkaniom dzieci”.

 

 

 

 

Na spotkanie pt. „ Festiwal bajek” przyjechały zaprzyjaźnione przedszkola z Gryfina i Przecławia. Podczas spotkania dzieci obejrzały sztukę teatralną pt. „Żółw ma urodziny”, którą przygotowały przedszkolaki z niemieckich przedszkoli oraz wzięły udział w warsztatach teatralno-plastycznych, gdzie stworzyły własne maski. W trakcie wspólnych gier i zabaw miały możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych.

Na Mikołajki zaplanowane są kolejne spotkanie w przedszkolach w Gryfinie i Przecławiu, które odwiedzą dzieci z Niemiec.

Celem projektu jest lepsze poznanie i zrozumienie sąsiedniego kraju Polski/Niemiec poprzez współpracę przedszkoli. Ważną część przedszkolnej codzienności stanowią spotkania, które stwarzają okazję wspierania u dzieci postawy otwartości na świat, ciekawości i tolerancji w stosunku do nowych treści oraz ich zainteresowania innymi ludźmi i kulturami. Regularne spotkania dzieci i wspólne wydarzenia stwarzają niepowtarzalną możliwość realizowania tego celu.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Fundusz Małych Projektów Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)


tekst/foto K. Pinkowska

Pin It