logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Kołbaskowo upamiętniło Longina Komołowskiego.

skwer longinaDziś, punktualnie o godzinie 16:00 uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniająca honorowego obywatela gminy Kołbaskowo - Longina Komołowskiego. W centrum wsi, obok kościoła postawiono głaz z okolicznościową tablicą, ławeczki oraz posadzono krzewy. Zaproszeni gości i mieszkańcy złożyli hołd zmarłemu mieszkańcowi, zapalili znicze i złożyli kwiaty.


 

 

Znałam Pana Longina Komołowskiego, był to człowiek uczciwy, serdeczny i nigdy nie odmawiał pomocy - mówi Małgorzata Schwarz, wójt gminy. Dzięki jego pomocy i dzięki jego wsparciu będziemy mieli w 2021 roku obwodnicę Przecławia i Warzymic. On zawsze otwierał takie drzwi, które dla zwykłego wójta, takiej gminy wiejskiej jaką jest Kołbaskowo, byłyby zamknięte.

Longin Komołowski, był wicepremierem, opozycjonistą z czasów PRL i współtwórcą Solidarności w Szczecinie. Przez ostatnie lata swojego życia mieszkał w Kołbaskowie. Zmarł w grudniu 2016 roku w Warszawie, gdzie został pochowany w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej.  W uroczystościach wzięło udział kilkadziesiąt osób, oprócz przyjaciół byli to m.in przedstawiciele Regionu ''NSZZ Solidarność'' Pomorza Zachodniego oraz władze okolicznych samorządów.

 

Pin It