logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Moczyły 2018. Było coś dla ducha i coś dla ciała.

dolina dolnej odry poezja spiewana 2018W jednej z najpiękniejszych wsi gminy Kołbaskowo odbył się po raz piąty plenerowy koncert poezji śpiewanej. W sobotnie popołudnie dopisała pogoda i frekwencja. Zanim jednak artyści pojawili się na scenie rozstrzygnięto konkurs kulinarny "Nasze Smaki" w którym mieszkańcy mogli pochwalić się swoim kunsztem kulinarnym.

 

 

"Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną" to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz regionalnych wydarzeń. W tym roku do niewielkich Moczył przyjechała rekordowa liczba fanów muzyki "z krainy łagodności". Na początku na scenie zaprezentowały się mieszkanki wsi - "Nadodrzanki" w nietypowym, jak dla nich, repertuarze wzbogaconym o taniec baletowy. Potem scena przez prawie godzinę należała do grupy "Jackpot". Od godziny 18:00 na scenie pojawili się panowie z "Nad Porami Roku" w towarzystwie siedmioosobowej orkiestry kameralnej "String Ensamble Stetinensis". Gwiazdami wieczoru, które wystąpiły już po zachodzie słońca byli Maja Sikorowska i Andrzej Sikorowski oraz Magda Umer. W przerwie między występami gości zabawiał szczeciński aktor Michał Janicki

Przed koncertem odbył się konkurs kulinarny. Jury po ocenie walorów smakowych, wrażeń wizualnych oraz sposobu podania i dekoracji przyznało trzy nagrody następującym daniom:
1 miejsce - "Deser Poezja" - Przemysława Falenciaka
2 miejsce - "Ciasto Marchewkowe" - Pauliny Miętkiewicz
3 miejsce - "Pstrąg Po Baskijsku" - Małgorzaty Dzieciniak

W Moczyłach odbyła się także wystawa prac lokalnych twórców, na stoisku sołectwa "Moczylskie Jadło" można było skosztować domowych wypieków. Organizator zapewnił też strefę zabaw dla dzieci oraz stoiska gastronomiczne.

Obecna podczas koncertu wójt gminy Małgorzata Schwarz podziękowała ze sceny wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację całego wydarzenia, w szczególności mieszkańcom Moczył, sołtysowi Romanowi Woźniakowi, Państwu Zemełko oraz Radzie Sołeckiej, która zawsze aktywnie włącza się w organizację tej imprezy. Wydarzenie artystyczne odbyło się kolejny raz pod patronatem wójta gminy Kołbaskowo. Wstęp jak co roku był bezpłatny.