logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Bardzo deszczowe dożynki

deszczowe dozynkiDziś, późnym wieczorem zakończyło się święto plonów w Kołbaskowie. Program imprezy, która rozpoczęła się o godzinie 14:00 był bardzo bogaty. Organizator, gmina Kołbaskowo, przygotowała wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zabawę i frekwencję popsuł jednak kilkukrotnie padający obficie deszcz.

 

 

 

Tegoroczne dożynki obfitowały w niespodzianki. Zaraz pod zakończonej polowej mszy świętej i występie grupy artystycznej "Retro" ze Stobna, rozwiązano pierwszy konkurs dożynkowy. Jury, na krótko przez pierwszą ulewą, nie mogło wyłonić zwycięzcy najważniejszego konkursu imprezy - o najpiękniejszy wieniec. Ostatecznie Pani Wójt, Małgorzata Schwarz, ogłosiła ze sceny, że aż sześć wieńców (na osiem zgłoszonych) zajęło równoległe pierwsze miejsca w konkursie.

Rozwiązano także pozostałe konkursy dożynkowe w tym m.in na najsmaczniejsze ciasto z owocami. W tym roku, po raz kolejny, wygrał wypiek Pani Renaty Wójcik z Przecławia. Trzeba przyznać, że przygotowane przez nią drożdżowe rogaliki z owocowym nadzieniem nie miały sobie równych. Równie szybko zniknęły z stołu, zanim sie pojawiły. Najsmaczniejszą nalewkę tegorocznej imprezy przygotowało sołectwo Stobno. Wyjątkowo w tym roku nie wręczono nagrody w konkursie na najciekawiej przebraną "wiejską babę" oraz "wiejskiego chłopa" ze względu na znikome zainteresowanie.

W dalszej części imprezy goście mogli też podziwiać występy grupy Nadodrzanki z Moczył oraz Siadliczanki z Siadła Górnego. Zaprezentowano teledysk mieszkanki gminy Patrycji Dudały, na scenie wystąpił też zespół Lokus a najlepsze hity muzyki włoskiej zagrała grupa Al Bano & Romina Power Cover. Gwiazdą wieczoru, według zapowiedzi organizatorów miała być grupa Sumptuastic - jednak artyści ostatecznie nie dojechali do Kołbaskowa na czas i nie wystąpili. Do późnego wieczora gości zabawiał Music Planet & Dj Planet.

Fot. Renata Wójcik i Jarosław Dworzyński

Pin It