logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Piękne Siadło. Piękny spływ.

III gminny splyw kajakowyTak po krótce można opisać to co działo się w ostatni weekend w Siadle Dolnym. Uczestniczy trzeciego Gminnego Spływu Kajakowego mogli podziwiać najpierw wyremontowane nadbrzeże i pływające pomosty a następnie udać się na dwugodzinną wycieczkę kajakiem po międzyodrzu. Ty razem, w porównaniu z zeszłym rokiem, wszystko wyszło prawie idealnie. Rok temu padało przez cały dzień i wiał wiatr. Tym razem było bezchmurnie i prawie bezwietrznie. Chociaż nie obeszło się bez jednej wpadki.

 

Trasy spływu w tym roku były dwie. Pierwsza zaczynała się w niemieckim Mescherin i przeznaczona była dla doświadczonych kajakarzy. Trasa była wymagająca i wiosłowania było sporo. W sumie trzynastokilometrową odległość uczestnicy pokonali w około 4 godziny. Łatwiej mieli kajakarze, którzy zapisali się na wersję "rodzinną" po międzyodrzu. Trasa piękna, spokojna i malownicza miała około 7 km długości i można było ja pokonać na spokojnie w 2 godziny. Dla tych, którzy startowali z niemieckiej strony, organizatorzy dostarczyli sprzęt na start oraz podstawili autokar. Nie obyło się jednak bez kłopotów, zamówiony przez gminę  przewoźnik bardzo późno podstawił autobus pod przecławskie gimnazjum. Ostatecznie uczestnicy rozpoczęli wiosłowanie z mescherin ze sporym opóźnieniem.

W spływie udział wzięli także goście z Litwy. Przecławska fundacja "Polskie Wartości" kolejny raz zaprosiła ponad 20 osób do Polski na tygodniowe wakacje. Uczniowie z Solecznik i Rakańców zwiedzili gminę Kołbaskowo oraz spróbowali swoich sił na kajakach. Całość imprezy zakończyła się wspólnym ogniskiem i grilowaniem na przystani "Andrzejówka". Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy, którzy w specjalnej łodzi motorowej partolowali nadbrzeże. Obecna podczas imprezy wójt Małgorzata Schwarz wręczyła gościom z Litwy upominki od Gminy Kołbaskowo.

Trzeci Gminny Spływ Kajakowy to także nieoficjalne otwarcie nadbrzeża w Siadle Dolnym. Wprawdzie uroczyste przecięcie wstęgi planowane jest na połowę lipca, jednak już dziś można korzystać z bogatej infrastruktury, która wygląda fantastycznie z lądu, wody i powietrza. Ponieważ o inwestycji pisaliśmy już dużo, tym razem załączamy zdjęcia zrobione podczas imprezy oraz późnym wieczorem.

W tym roku zapisy na spływ skończyły się wyjątkowo szybko. Tym którzy nie załapali się na podziwianie międzyodrza polecamy wybrać się do Siadła Dolnego indywidualnie. Wakacje się właśnie rozpoczęły i każdy z pewnością znajdzie wolną chwilę aby powiosłować. Można przyjechać samochodem (są już gotowe parkingi) lub rowerem (szlak bielika tylko czeka na cyklistów). Przy nadbrzeżu gotowe są już miejsca wypoczynkowe i punkty do grilowania.

Na koniec przydatne telefony i adresy :
- Wypożyczalnia Kajaków i innych sprzętów pływających - Firma Wodnik, Siadło Dolne 9 (dom sołtysa) Tel 505 726 444
- Przystań Andrzejówka (zakwaterowanie, wypożyczalnia sprzętu pływającego, ogniska, wodowanie) Siadło Dolne 15 (tuż przy starcie Szlaku Bielika) - Tel 601 74 10 62
- No i oczywiście trzeba skosztować najlepszych pierogów w okolicy, u pani Danuty - Siadło Dolne 18. Proponujemy wcześniej dzwonić i rezerwować, aby nie zabrakło - Tel 506 336 689

Fot. K. Smolicz, Sołectwo Siadło Dolne, J. Dworzyński

Pin It