logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Procesja w upale [DUŻO ZDJĘĆ]

boze cialo 2018W czwartek obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W kościołach w całym kraju odprawiono msze święte a ulicami przeszły procesje Bożego Ciała. W Parafii Przecław wierni mogli uczestniczyć w mszach o 9:00, 12:00 i 18:00. Uroczysta procesja do czterech ołtarzy odbyła się po mszy południowej. Ostatni ołtarz zbudowano na wzgórzu pokościelnym w Warzymicach gdzie odprawiona została msza św.

 

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele Katolickim. Tradycyjnie na trasie ustawione zostały cztery ołtarze, gdzie modlili się wierni oraz czytana była Ewangelia. Czwarty ołtarz w tym roku miał miejsce w Warzymicach na placu pokościelnym, gdzie zakończyła się procesja oraz odprawiono dodatkową mszę. W procesji pomimo upałów sięgających trzydziestu stopni wzięło udział kilkuset wiernych z okolicznych miejscowości.

Dziękuję, że razem podążaliśmy za Panem Jezusem Eucharystycznym - powiedział Ks. Prob. Roman Misiak. Bardzo dziękuję za zorganizowanie tej procesji. Dziękuje Panom, którzy nieśli sztandary Parafii i Róży Różańcowej. Dziękuję Panom, którzy nieśli baldachim oraz tym, którzy byli asystą kapłanów. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli dziewczynkom i chłopcom uczestniczyć w tej procesji na uwielbienie Pana Boga. Dziękuję także tym, którzy przystroili swoje domostwa, na czas tej naszej eucharystycznej radości. Jeszcze podziękowania za zjednoczoną działalność i pracę obu Panów sołtysów z Karwowa i Warzymic, za tak piękne przygotowanie tego miejsca, które było czwartym ołtarzem procesji i jest też ołtarzem, na którym sprawowaliśmy najświętszą eucharystię. Masz sprawowana była ona za wszystkich parafian, po to aby nasza wiara apostolska w korzeniach nigdy nie ustawała i aby była czysta.

Pierwszy ołtarz w tym roku zrobiła Wspólnota Żywego Różańca, drugi rodzice dzieci pierwszokomunijnych i Domowy Kościół, trzeci Służba Liturgiczna wraz z rodzicami a czwarty, na wzgórzu pokościelnym, mieszkańcy Warzymic i Karwowa. Całość trasy procesji od Przecławia do Warzymic była zabezpieczona przez policję.

 

Pin It