logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Uczcili poległych pod "Monte Cassino"

zawody strzeleckie 1W miniony weekend, 19 maja, na strzelnicy w Przecławiu odbyły się zawody strzeleckie, których celem było upamiętnienie zwycięstwa naszych żołnierzy w "Bitwie o Rzym", która zakończyła się dokładnie 74 lata temu. Klub Strzelecki "Elita" zaprosił dorosłych i młodzież do spróbowania swoich sił w strzelaniu do celu.

 

 

Celem zawodów było propagowanie sportu oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Każdy uczeń, za okazaniem ważnej legitymacji, mógł wziąć udział w zawodach bezpłatnie.

Pogoda była cudowna - mówi Remigiusz Łysik z Klubu Strzeleckiego "Elita". Pomogły czapeczki od sponsorów e-militaria i helikon-tex, które chroniły przed udarem słonecznym. Konkurencje młodzieży sponsorowane były przez sklep dzikarz.pl i dały moc wrażeń najmłodszym. Wyniki dzieci rewelacyjne, więc droga treningów się już nakreśla. Radość dzieciaków z konkurowania o podium bezcenna. Wszystkim uczestnikom dziękuję za przybycie i jeszcze raz gratuluję wyników.

Okazuje się że przecławska strzelnica jest jedną z niewielu w Polsce, która ma długość trzystu metrów. Pozwala to rozegrać na niej zawody klasy KDW 300, czyli strzelanie z dowolnego karabinu na 300m. W Polsce jest to obecnie mało popularna konkurencja z tytułu braku obiektów do jej rozegrania.

Inspiracją do wejścia w Kdw 300 jest Sylwia Bogacka v-ce mistrzyni olimpijska, która obecnie strzela KDW 300, z sukcesami. Mamy nadzieję, że uda nam się rozpowszechnić tę konkurencję. Na naszym obiekcie możemy rozegrać mistrzostwa krajowe więc jest to temat obiecujący - dodaje na koniec R. Łysik.

zawody strzeleckie plakat

Pin It