logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Urodziny patrona szkoły.

urodziny rotmistrza pileckiegoSzkoła Podstawowa w Będargowie uczciła w miniony weekend urodziny swojego patrona. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza święta, przedstawienie w szkolnej auli oraz piknik dla całej rodziny. Złożone zostały także kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym rotmistrza Witolda Pileckiego. Parton szkoły, urodził się 13 maja 1901 roku, czyli dokładnie 117 lat temu.

 

 

Uroczystą mszę świętą w kościele w Będargowie koncelebrował Abp. Andrzej Dzięga. Po mszy świętej orszak z gośćmi przeszedł pod szkołę podstawową gdzie złożono wiązanki kwiatów. Następnie odbyło się przedstawienie historyczne upamiętniające walkę i śmierć rotmistrza.

Celem wszystkich niedzielnych wydarzeń w naszej małej wsi jest prezentacja sylwetki naszego bohatera - mówi dyrektor szkoły w Będargowie Mariusz Wojewoda. - Przebiega to w duchu patriotycznym, ale także zabawowym, bo chcemy przyciągnąć jak największą rzeszę ludzi.

Szkoła w Będargowie zorganizowała także piknik z atrakcjami dla całej rodziny. Można było obejrzeć umundurowanie polskich formacji wojskowych z lat 1914-1921, oryginalny polski motocykl wojskowy CWS Sokół 1000 z bocznym wózkiem oraz elementy uzbrojenia i wyposażenia bojowego używanego przez polskie formacje wojskowe oraz ich przeciwników w latach 1914-1921.

W ramach pikniku odbył się także dziecięcy turniej piłkarski, pokazy szermierki, miasteczko rowerowe, pokaz pierwszej pomocy oraz turniej karate.

 

Pin It