logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Jesteśmy Polką i Polakiem [DUŻO ZDJĘĆ I WIDEO]

jestesmyPolkaIPolakiemPod takim tytułem odbył się IX Gminny Przegląd Form Artystycznych, który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Przecławiu. W tym roku na terenie całej gminy Kołbaskowo, z okazji stulecia odzyskania niepodległości, odbywają się liczne wydarzenia o tematyce patriotycznej.

 

 

 

Przecławska sala gimnastyczna, na przeszło dwie godziny, zamieniła się w salę koncertową, na której wystąpiło przeszło 400 wykonawców. Pierwsi zaprezentowali się uczniowie z klas 3-7, którzy na tę okoliczność stworzyli zespół siedemdziesięcioosobowy - „Razem możemy więcej”- namiastkę chóru. Poświęcali swój czas, by podczas długich przerw, doskonalić repertuar. W czasie prób nauczyli się śpiewać „Mury” Jacka Kaczmarskiego, ”Niepodległa - Niepokorna”, „Żeby Polska była Polską” - Jana Pietrzaka.

Przegląd otworzyła piosenka tytułowa - „Jesteśmy Polką i Polakiem” zaśpiewana przez wspomnianą grupę. Oprócz wokalistów podziwialiśmy ukulelistów - uczniów klas 3 i 5, którzy od października doskonalą technikę gry na ukulele. Młodzi instrumentaliści zagrali i zaśpiewali przebój harcerski „Bieszczady rock and roll” oraz „Pałacyk Michla” - piosenkę z Powstania Warszawskiego.

Wkład w poziom przeglądu mieli uczniowie z klasy 1a i 1c, przygotowani przez panią Izabellę Kliber i Agnieszkę Wasiluk, którzy wykonali układ taneczno - wokalny do przeboju „Czerwone jagody”. Kolejne klasy pierwsze nie obniżyły poziomu, wykonując wspólnie układ choreograficzny trojak do melodii ludowej z Podhala przygotowany przez panią Joannę Dobosz i Iwonę Gajewską.

Klasa druga b, pod czujnym okiem pani Żanety Paraszkiewicz, przygotowała choreografię do kompozycji Chopina granej przez Duet „Marek i Wacek”. Kolejna klasa - 2a - na scenie pojawiła się w żeńskim składzie i przedstawiła radosną polkę w układzie stworzonym przez panią Zofię Malkiewicz.

Oprócz dzieci z naszej placówki wystąpili uczniowie z SP Będargowo, ZPO w Kołbaskowie, Publicznego Przedszkola w Przecławiu.

Podczas przeglądu było kolorowo ze względu na piękne stroje młodych wykonawców, radośnie - dzięki melodiom, do których przygotowywane były układy oraz radośnie - dzięki wykonawcom. Po raz pierwszy wystąpiła grupa baletowa prowadzona przez panią Kamilę Muchę. W piosence „Kocham Cię Polsko” z wykorzystaniem pomponów zaprezentowały się dzieci z grup Motylki i Zajączki przygotowane przez panie Magdę Jabłońską, Wioletę Jeżewska i Malwinę Sakowicz.

Polski taniec narodowy- krakowiak wykonali mali artyści z grup „Żaby” i „Sowy”. Układ przygotowały panie Karolina Brysik i Małgorzata Dusza. Oprócz dzieci z przecławskiego punktu przedszkolnego na scenie wystąpili młodzi tancerze i piosenkarze z przedszkola w Przecławiu, Będargowa i Kołbaskowa.

Wielkie podziękowania kierujemy do Tatusiów z grupy „Motylki” z Punktu przedszkolnego Panów: Piotra Obruszkiewicza, Marcina Michałka, Tomasza Kaczmarka, którzy wczesnym rankiem pomagali organizatorom „dopiąć” wszystkie sprawy związane z przebiegiem imprezy. Takie inicjatywy są godne naśladowania.

Kolejne podziękowania składamy Radzie Rodziców - pani Arlecie Kaczmarek, za przygotowanie kawiarenki, paniom z Gminy Kołbaskowo - Annie Wierzbickiej, Żanecie Sokołowskiej oraz panu Łukaszowi Leśniakowi za gadżety, dyplomy i słodkości, które były sfinansowane z budżetu Gminy Kołbaskowo.

Przegląd Artystyczny rozpoczął obchody Roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości, zakończy go Koncert Patriotyczny, który odbędzie się 9 listopada 2018 r, na który już teraz serdecznie zapraszamy w imieniu Wójta Gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz oraz Dyrektora SP Przecław Beaty Bitel.

 

 

Pin It