logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Ucieczka, wypadek i śmierć na miejscu

wypadek bedargowo 1Dziś wieczorem w Będargowie doszło do tragicznego wypadku. Na drodze wyjazdowej w kierunku Stobna doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kierowca jednego z nich zmarł na miejscu. Drugi z nich przeżył. Na miejscu pracują strażacy, policja, pogotowie. Jest także prokurator. Droga powiatowa w tym miejscu jest zamknięta i z pewnością będzie jeszcze nieprzejezdna przez kilka godzin nocnych.

 

 

- Mogę potwierdzić, że doszło do śmiertelnego zdarzenia drogowego w miejscowości Będargowo - informuje Iwona Grefenheim, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. - Kierujący pojazdem zjechał na przeciwległy pas i doszło do czołowego zderzenia, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba – tłumaczy Grefenheim.

Nieoficjalnie. Powodem wypadku była nadmierna prędkość kierowcy Forda Fiesty, który nie zatrzymał się do kontroli policyjnej w okolicach Stobna. 43 letni kierowca był prawdopodobnie pijany. Podczas ucieczki, dojeżdżając do Będargowa uderzył w nadjeżdżającą z przeciwka Dacię Duster. Siła zderzenia musiała być bardzo duża. Z aut praktycznie nic nie zostało. Kierowca Fiesty zmarł na miejscu. A kierujący Dacią został wyciągnięty z zakleszczonego wozu i odwieziony do szpitala.

Powodem wypadku być może jest też zła jakość nawierzchni drogi Będargowo - Stobno. Na drodze są liczne dziury, jest wąsko i nie ma pobocza. Kierowcy często jeżdżą środkiem jezdni a na zakrętach dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Droga powiatowa od Stobna do Będargowa jest zamknięta na kilka godzin. Obowiązują objazdy przez Stobno, Przylep, Rajkowo i Warzymice.

wypadek bedargowo 2

wypadek bedargowo 1

Pin It