logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Biegamy, pływamy, tańczymy, gramy w piłkę [DUŻO ZDJĘĆ]

biegamy tanczymy plywamyCzyli na sportowo. Tak mijają zimowe weekendy naszych mieszkańców. Mimo braku śniegu, marcowych przymrozków i porywistego wiatru wychodzimy z domów. Uprawiamy sporty przeróżnych dyscyplin. Jeździmy nawet w najbardziej odległe miejsca Polski, aby reprezentować Przecław lub gminę Kołbaskowo. Brawo nasze zdolne dzieci. BRAWO MY.

 

 

Aż do Krosna, na drugi koniec Polski pojechali najmłodsi piłkarze z przecławskiej szkółki "Football Factory". Od pewnego czasu tzw "Turbo-Kozaki Kobielskiego" nie miały sobie równych w regionie zachodniopomorskim. Ośmiolatkowie przejechali prawie 800km przez całą Polskę, aby wziąć udział w turnieju "Beniaminek Krosno Cup" U-8. Tam zmierzyli się z drużynami z całej Polski - z Krakowa, Zakopanego, Rzeszowa czy Gliwic. Niestety nie udało się nam awansować do najlepszej 6 turnieju - mówi Tomasz Kobielski. Najbardziej szkoda meczu z Limanovia przegranego 3-4 także z Legią 4-5 gdzie byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Na pewno nie zasługiwaliśmy na porażkę. Wracamy z ogromnym doświadczeniem. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w srebrnej grupie w klasyfikacji końcowej mamy 8 miejsce na 18 drużyn. A Michał Matusiak w najlepszej 6 turnieju - strzelił 20 bramek

Najmłodsi zawodnicy z Pogoń Szczecin Football Schools Przecław w niedzielny poranek wzięli udział w turnieju pamięci legendarnego trenera Pogoni, Floriana Krygiera. Impreza odbyła się w szczecińskiej hali przy ulicy Twardowskiego. Co najważniejsze wszyscy zawodnicy świetnie się bawili. Chłopcy z uśmiechem na twarzy rozgrywali swoje mecze, dając z siebie sto procent. Cieszy również fakt, że zawodnik Szymon Żuk został jednym z najlepszych zawodników turnieju.

W sobotę, 17 marca na hali widowiskowej SDS-u odbyła się prezentacja 75 zespołów i ponad 1350 tancerzy w barwnych strojach na scenie. Tego dnia w trakcie XVIII Prezentacji Tanecznych „A teraz MY”, których organizatorem był Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji, przed publicznością zaprezentowali się tancerze ze Szczecina, Polic, Goleniowa, Gryfina, Barlinka i oczywiście Przecławia. Naszą gminę reprezentowała Szkoła Tańca "Szyk" po przez dwie formacje taneczne. Szyk Flash 1 jako biało-czerwone muchomorki, które tańczyły "W czerwonym kapeluszu" oraz Szyk Flash 2 jako granatowo-srebrne, które tańczyły "Nocne opowieści" w choreografii Anieli Rzymek.

W tym samym czasie na sąsiednim obiekcie odbyły się pływackie zawody szkół podstawowych. Na szczecińską floating arenę przyjechali 9, 10 i 11 latki. W sumie wystartowało ponad 150 młodych sportowców z 19 szkół. Obok uczniów ze Szczecina czy Świnoujścia, popłynęli także uczniowie szkoły podstawowej w Przecławiu. Pomimo nielicznej ekipy chłopcy z trzeciej klasy zajęli kilka miejsc medalowych. Największym sukces osiągnął Dawid Ejchart, który zajął pierwsze miejsce w wyścigu stylem dowolnym. Godzinę później Dawid zwyciężył raz jeszcze stylem grzbietowym. W tym samym wyścigu drugie miejsce przypadło Dawidowi Jackowi. Przecław reprezentowali także Piotr Smolicz (4 miejsce stylem dowolnym i 8 grzbietem), Ania Maziakowska (szósta dowolnym, ósma grzbietem) oraz Emilia Użdelewicz i Natalia Żukowska.  

No i nie zapominamy o naszych dorosłych mieszkankach, którym nie straszny ani deszcz, ani śnieg, ani mróz. One jak co tydzień, w każdą poranną sobotę zbierają się razem o dziewiątej rano w okolicach siłowni pod chmurką. To inicjatywa jednej z przecławskich blogerek, która sukcesem zorganizowała już ósme bieganie w tym sezonie. Pogoda naszych Pań nie rozpieszcza. Ale z tygodnia na tydzień powinno być już coraz cieplej. I z pewnością pojawi się więcej chętnych dziewczyn do wspólnej przebieżki po trasie pieszo-rowerowej w kierunku Smętowic i z powrotem. Dziewczyny najpierw prowadzą krótką rozgrzewkę, potem truchtają przez około 40 minut przebiegając maksymalnie 5-6 kilometrów. Grupa jest otwarta i każda osoba, oczywiście płci pięknej, może dołączyć.

Pin It