logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Bardzo dobry wynik na koncie WOŚP w Przecławiu.

WOSP 2018 finalTo był trudny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Kołbaskowo. Po raz pierwszy od dłuższego czasu, termin wypadł podczas ferii zimowych. W naszym województwie przerwa zimowa wypadła wyjątkowo wcześnie. Organizatorzy martwili się o frekwencję i wynik. Niepotrzebnie.

 

 

 

Od niedzielnego ranka ruszył 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fundacji Jurka Owsiaka, która od ponad ćwierć wieku zaopatruje polską służbę zdrowia w najnowocześniejszy sprzęt dla noworodków (w ostatnich latach także seniorów) oraz prowadzi dziesiątki programów medycznych i edukacyjnych m.in. w zakresie walki z cukrzycą czy technik pierwszej pomocy. Co roku, w drugą niedzielę stycznia odbywa się wielka, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, której celem jest kwesta pieniędzy na cele statutowe fundacji przy udziale tysięcy wolontariuszy i osobistości medialnych.

W naszej gminie wielka orkiestra także zagrała. Jak co roku finał imprezy odbył się w szkole podstawowej w Przecławiu. Na sali gimnastycznej, pomiędzy występami artystycznymi, przez ponad 4 godziny trwały licytacje. Można było na nich nabyć gadżety z logo orkiestry oraz ręcznie wykonane prace. Był także kalendarz z autografami piłkarzy Pogoni Szczecin, szalik z autografem Tomasza Goloba, koszulki a nawet deska surfingowa. Na terenie szkoły i sali gimnastycznej działały przez całą imprezę sklepiki, kiermasze i kawiarenki.

Z licytacji gadżetów i prac zebraliśmy ponad osiem tysięcy złotych - mówi Wojciech Hancewicz, który kolejny raz poprowadził licytacje. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się trzy złote serduszka, które dostarczyły dzieci z punktu przedszkolnego w Przecławiu. Zadziwiające było to, że serduszka w sumie licytowaliśmy cztery razy, ponieważ jedna z pań po wpłaceniu wylicytowanej kwoty przekazała je ponownie na licytację.

Na terenie gminy kwestowali wolontariusze ze szkół podstawowych w Przecławiu, Będąrgowie i Kołbaskowie wraz z gimnazjalistami . Świetnie dzieci się sprawiły - mówi Agnieszka Wasiluk, szefowa gminnego sztabu. W puszkach z kwesty zebrały ponad 10 tys. zł.  Kwestowaliśmy w CH "Auchan", "Decathlonie" w okolicach "Biedronki", "Lidla" i "Netto". W konwojowaniu zebranej kwoty tradycyjnie pomogła nam straż gminna.  Zebraliśmy razem 28.095,08 złotych oraz 158,18 euro plus inne waluty, które nie były liczone. To bardzo ładny wynik, jak na ferie, na początku było spokojnie, ale potem, czasami na sali gimnastycznej wszystkie miejsca były zajęte - dodaje na koniec A. Wasiluk

28 tys zł to drugi wynik w historii gminnego sztabu. A ile zbierze orkiestra na terenie całego kraju dowiemy na początku marca, aż wszystkie zbiórki i licytacje zostaną podsumowane.

Fot. A. Kaczmarek, A. Redlarska

Pin It