logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Podsumowanie roku 2017. Najpopularniejsze artykuły.

podsumowanie 2017Rok 2017 już za nami. Pora na krótkie podsumowanie, co wydarzyło się w naszej okolicy i co przykuło największą uwagę czytelników. Na portalu przeclaw24.pl przez cały roku pojawiło się w sumie 160 artykułów o przeróżnej tematyce. Oto najpopularniejsza dwunastka.

 

 

 

Tak źle z komunikacją jeszcze nie było. Styczeń 2017

pks w przeclawiuMijają dwa tygodnie od znaczącej zmiany w komunikacji podmiejskiej. Od 1 stycznia obsługę wszystkich linii na terenie gminy przekazano firmie PKS. Spełniły się, niestety, nasze przypuszczenia z grudnia, że szczeciński ZDiTM szuka oszczędności i zamierza powierzyć obcemu przewoźnikowi część swoich tras i będzie to prawdopodobnie PKS. Problem w tym, że przewoźnik posiada znacznie starszy tabor, niezorientowanych kierowców i nie do końca sprawne autobusy.

http://przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-sprawy/1433-tak-zle-z-komunikacja-jeszcze-nie-bylo.html

 

Wypatrz bociana w Warzymicach. Marzec 2017

bociany 2017Ruszamy trzeci sezon z transmisją wideo z bocianiego gniazda w Warzymicach. Działa już kamera skierowana, która umożliwi internautom podgląd na żywo naszych ulubieńców, zwiastujących co roku przybycie wiosny. W tym roku ma być jeszcze wyższa rozdzielczość, jak zapewnia firma LanTech.pl przez cały sezon będziemy się cieszyć obrazem o jeszcze wyższej rozdzielczości niż w zeszłym roku.

http://przeclaw24.pl/wiadomosci/kamera-na-bocianim-gniezdzie-w-warzymicach-sezon-2017.html

 

Rondo biszkoptowe w ekspresowym tempie. Marzec 2017

rondo biszkoptowe wizualizacjaPrzy drodze krajowej 13  między Smętowicami a Kołbaskowem rozpoczęto intensywne prace drogowe. Ma powstać tutaj rondo o nietypowym kształcie. Połączy ono bezkolizyjnie drogę krajową z wjazdem i wyjazdem na tereny firmy Amazon. Rondo w kształcie biszkopta skomunikuje także mieszkańców Smolęcina z drogą krajową bez konieczności wjazdu do centrum Kołbaskowa. Wykonawca prac ma na wszystko 90 dni.

http://www.przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-okolice-dawniej-i-dzis/1457-rondo-biszkoptowe-w-ekspresowym-tempie.html

 

Zapraszamy na rekonstrukcję bitwy o Szczecin. Kwiecień 2017

bitwa o szczecin 2017Widowiskowa rekonstrukcja historyczna w 72 rocznicę bitwy o Szczecin odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia 2017 r. w Rosówku na terenie przy Motocrossie. Na uczestników imprezy czekają m.in. ekspozycja historycznego sprzętu wojskowego, kuchnia polowa, strzelnica, atrakcje wojskowe dla dzieci oraz możliwość nabycia książek o tematyce historycznej. Kulminacją imprezy będzie rozpoczynająca się o godz. 15.00 inscenizacja historyczna przygotowana tym razem przez Fundację Pasje oraz Studio Historyczne Huzar.

http://www.przeclaw24.pl/wiadomosci/co-gdzie-kiedy/1469-zapraszamy-na-rekonstrukcje-bitwy-o-szczecin.html

 

Chcą ciszy pod oknami zamiast libacji. Maj 2017

libacje pod 94 95Problem mieszkańców przecławskiego osiedla trwa już kilka lat. Im bliżej ciepłych dni i wakacji - tym więcej nieprzespanych nocy i potłuczonych butelek na chodnikach. I z roku na rok jest coraz gorzej. Wszyscy o problemie wiedzą, ale w tej sprawie nie zrobiono prawie nic. Teraz kiedy nie działa monitoring, nie ma ochrony osiedla i jest awaria oświetlenia - to wymarzone miejsce aby wypić alkohol z pobliskiej żabki. A mieszkańcy chcieliby się wyspać. Najchętniej przy uchylonych oknach. Przecież jest ciepło.

http://www.przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-sprawy/1480-chca-ciszy-pod-oknami-zamiast-libacji.html

 

Niezgoda po sąsiedzku. Czerwiec 2017

niezgoda po sasiedzkuNowy właściciel działek po przecławskim garażowisku chce rozpocząć budowę. Na jednohektarowej działce ma powstać osiedle trzykondygnacyjnych bloków. Sęk w tym, że sąsiedzi z osiedla obok nie życzą sobie tak wysokich domów. Chcieliby, aby osiedle miało niższą zabudowę i było bardziej kameralne. W swojej walce z deweloperem mają już na swoim koncie kilka sukcesów. W Samorządowym Kolegium Odwoławczym udało im się uchylić kilka wydanych wcześniej warunków zabudowy. Jednak ostatnie, zezwalające na budowę bloków o wysokości prawie dziesięciu metrów, zostały przez SKO podtrzymane w mocy. Mieszkańcom pozostaje jedynie odwołanie się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. A łatwo nie będzie.

http://www.przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-sprawy/1488-niezgoda-po-sasiedzku.html

 

"Droga Pożarowa" - czy dostaniemy mandat ?
Droga pozarowaOd kilku dni w Przecławiu pojawiły się nowe znaki na drogach osiedlowych. To efekt wcielenia "Planu stałej organizacji ruchu drogowego w ciągu dróg wewnętrznych zlokalizowanych na terenie zasobów mieszkaniowych zarządzanych i administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Przecław – Zielone Pole". Największe zainteresowanie wzbudza znak "droga pożarowa". Czy zapłacimy mandat parkując na niej?

http://przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-sprawy/1508-droga-pozarowa-czy-dostaniemy-mandat.html

 

Przedszkole jest na czas. Boisko nie. [ZDJĘCIA] Wrzesień 2017

przedszkole na czasTo będzie jedna dobra i jedna zła wiadomość. Publiczne Przedszkole w Przecławiu rusza punktualnie. 1 września odbędzie się w placówce dzień otwarty dla najmłodszych i ich rodziców. A już od poniedziałku 4 września maluchy będą do niego już uczęszczać. Jest też jedna zła wiadomość - prawdopodobnie nie dojdzie na czas do przekazania zespołu boisk przy szkole podstawowej. Obiekt zgodnie z planem miał być oddany uczniom 1 października.

http://www.przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-okolice-dawniej-i-dzis/1527-przedszkole-bedzie-na-czas-boisko-nie-zdjecia.html

 

Remont potrwa do końca listopada. Październik 2017

chodnik cukrowniaWzdłuż ulicy Floriana Krygiera od kilku miesięcy trwa budowa dodatkowego pasa drogi. Ma on ułatwić i przyspieszyć kierowcom skręcanie w prawo w stronę ulicy Cukrowej i dojazd do osiedla. Problem w tym, że prace ciągną się od wakacji a przez wiele tygodni na rozkopanej drodze nie było budowlańców. Cierpią nie tylko kierowcy na zwężeniu zakorkowanej drogi, ale także piesi i rowerzyści, bo całkowicie rozkopano im ścieżkę pieszo-rowerową.

http://www.przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-sprawy/1546-remont-potrwa-do-konca-listopada.html

 

Tragiczny wypadek małżeństwa z Przecławia. Październik 2017

wypadek pulawy 1Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Puławach (woj. lubelskie) w poniedziałek doszło do tragicznego potrącenia dwójki pieszych w podeszłym wieku. W przechodzące na pasach starsze małżeństwo uderzył samochód osobowy. W wyniku wypadku zmarła kobieta, a jej mąż walczy o życie w szpitalu. Okazuje się, że są to mieszkańcy Przecławia. Naszego Przecławia.

http://www.przeclaw24.pl/wiadomosci/wydarzenia-i-kronika/1550-tragiczny-wypadek-malzenstwa-z-przeclawia.html

 

Niebezpieczny wypadek na przejeździe w Stobnie [ZDJĘCIA]. Grudzień 2017

wypadek stobno 1Dziś około godziny 13:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem na przejeździe kolejowym w Stobnie. Kierowca białego Forda Mondeo nie zachował ostrożności i wjechał pod nadjeżdżający pociąg osobowy. Jak nieoficjalnie podaje TVP3 za kierownicą siedział były poseł Platformy Obywatelskiej.

http://www.przeclaw24.pl/wiadomosci/wydarzenia-i-kronika/1581-niebezpieczny-wypadek-na-przejezdzie-w-stobnie-zdjecia.html

 

Linia 81. Częściej i krócej. Grudzień 2017

linia 081 Nowy Rok przyniesie istotną zmianę w kursowaniu najpopularniejszej linii autobusowej na terenie gminy Kołbaskowo. Szczeciński Zakład Dróg i Transportu Miejskiego skróci trasę autobusu 81. Nie dojedziemy nim ani do Bramy Portowej, ani do Dworca PKP. Linia zakończy swój bieg na Placu Kościuszki. Jest jeszcze jedna, tym razem dobra wiadomość. Autobusy linii 81 pojadą w porannym i popołudniowym szczycie co 10 minut.

http://www.przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-sprawy/1588-linia-81-czesciej-i-krocej.html

 

Pin It