logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Ponad 20 ton darów wyjeżdża na Litwę [DUŻO ZDJĘĆ]

rodakom na kresach 201712 grudnia już od godzin przedpołudniowych trwało intensywne pakowanie dwóch tysięcy paczek. Prezenty pojadą do rodaków na Litwie, którzy mieszkają w trudnych warunkach. Wzorem poprzednich lat wielkie pakowanie odbyło się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Przecławiu. Późnym wieczorem zapakowane auta wyjechały z naszej miejscowości. Przed nimi długa droga. Jadą do Turgieli, Rakańców i Ejszyszek.

 

 

Paczka dla Rodaka Na Kresach doczekała się czwartej edycji. W organizację całego przedsięwzięcia zaangażowało się wiele osób i instytucji. Nie zabrakło także licznych wolontariuszy - głównie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Akcję wspiera kolejny rok Pierwsza Dama RP - Agata Kornhausner-Duda, która dwa lata temu zaszczyciła swoim osobistym przyjazdem na pakowanie wraz z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą.

W tym roku zebraliśmy zdecydowanie więcej, ponad 20 ton - mówi Wojciech Woźniak z fundacji Polskie Wartości z Przecławia. Mamy dodatkowo od fundacji Małych Stópek dużo pieluch i ubrań dla dzieci. Pojedzie w sumie jeden tir i trzy busy, dwa busy dostawcze i jeden osobowy. Dla jednego chłopca mamy pralkę i wózek inwalidzki, bo wiemy, że oprócz tego że jest chory i niepełnosprawny to ma jeszcze dwie siostry chore. Dla szkoły w Rakańcach mamy lodówkę od Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.

Przecławska fundacja ma także zaplanowany nowy 2018 rok. Wiosną będzie szykować się do wyjazdu z paczkami wielkanocnymi na Litwę. A latem planuje zaprosić dzieci i młodzież z tamtych terenów do naszego regionu na wakacje.

Pomysłodawcom akcji - Wojtkowi i Łukaszowi gratulujemy sukcesu i życzymy szerokiej drogi oraz bezpiecznego powrotu przed świętami do domu.

 

Już pakują. Paczka Dla Rodaka Na Kresach. Przecław. Aukcje: Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach Rodakom na Kresach

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic na 12 grudnia 2017