logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Podwójny sukces na Gali Wolontariatu w Policach

Podwojny sukces w policachW miniony weekend w hotelu Dobosz w Policach odbyła się III Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej, podczas której nagrodzono zwycięzców tegorocznego konkursu "Razem możemy więcej. Edycja 2017". Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwie z pięciu głównych nagród przypadły stowarzyszeniu Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz jej szefowej Renacie Wójcik - mieszkance Przecławia.

 

 

Już trzeci rok powiatowy konkurs ma na celu promowanie różnorodnych form zaangażowania społecznego na swoim terenie. Uroczystość odbyła się w Hotelu "Dobosz". Gospodarzem wydarzenia był Starosta Policki Andrzej Bednarek, który wraz z Beatą Chmielewską Członkiem Zarządu Powiatu, Cezarym Arciszewskim Przewodniczącym Rady Powiatu i wicestarostą Mariuszem Sarneckim wręczył wyróżnionym osobom i organizacjom nagrody.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w pięciu kategoriach : działania warte naśladowania, wspólne działania, osobowość roku, działalność wolontarystyczna oraz działalność placówek oświatowych w zakresie wolontariatu i aktywności społecznej. W tym roku dwie spośród pięciu polickich statuetek pojechały do... Przecławia. Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo otrzymało I miejsce w kategorii "Działania Warte Naśladowania". A Renata Wójcik zajęła I miejsce w kategorii "Osobowość Roku"  

Dziękujemy bardzo za to wyjątkowe wyróżnienie - mówi Renata Wójcik. Kapituła doceniając naszą aktywność i przyznała mi i stowarzyszeniu w którym pracuje pierwsze miejsca. To efekt ciężkiej pracy całego naszego zespołu. W tym roku organizowaliśmy warsztaty kulinarno-dietetyczne, białą sobotę, sadzenie krokusów oraz mikołajki. Przed nami jeszcze w tym roku koncert bożonarodzeniowy. Mamy wiele planów także na przyszły rok, mam nadzieję, że nie zawiedziemy Państwa zaufania.

W tym roku do starostwa powiatowego wpłynęło niemal 100 wniosków. To rekord. Do nagrody zgłoszono aż 60 osób i 40 różnych wydarzeń. Wyróżnieni organizowali działania na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych, ale też edukacyjne, promujące zdrowie, skierowane do przedszkolaków, uczniów wychowanków lokalnych placówek.

Na polickiej galii III miejsce w kategorii "Działalność Wolontarystycza" zajął Jacek Kiński, prezes OSP Kołbaskowo. Były także dwa wyróżnienia, które powędrowały do mieszkanki Siadła Górnego - Krystyny Weretyńskiej oraz OSP Kołbaskowo.

Fot. policki.pl oraz E. Nowak

Pin It