logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Po 18 latach znów mamy posterunek policji.

otwarcie posterunku policji w kolbaskowieNajlepiej, aby powstał w Przecławiu. Kiedyś funkcjonował tu rewir dzielnicowych. Potem został zamknięty, a dzielnicowi odjechali do Mierzyna. Ze znalezieniem dobrej lokalizacji było trudno. W Warzymicach i Przecławiu, tu gdzie mieszka ponad połowa gminy, dogodnego budynku nie znaleziono. Znalazł się w Kołbaskowie. Potem sprawy potoczyły się już szybko. Wczoraj, 8 grudnia, uroczyście otworzono w Kołbaskowie posterunek policji.

 

 

To był bardzo bezpieczny piatek. W Kołbaskowie od dawna nie było tylu policjantów w jednym miejscu. W uroczystości otwarcia posterunku wzięli udział m.in. Helena Michalak - zastępca komendanta głównego policji w Warszawie, komendant wojewódzki policji w Szczecinie Jacek Cegieła, komendant powiatowy policji w Policach Mariusz Bajor, wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, starosta policki Andrzej Bednarek, władze Gminy Kołbaskowo oraz przedstawiciele wojska, służb mundurowych, sądów i prokuratur.

Budynek policji mieści się w centrum Kołbaskowa pod numerem 105, pomiędzy biblioteką i urzędem gminy. Wcześniej mieścił się tutaj Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W pomieszczeniach są dobre warunki do pracy, zaplecze socjalne, łazienka i szereg biur które, jak podkreślają policjanci godnego pełnienia służby. Na posterunku w Kołbaskowie będzie w sumie ośmiu policjantów, na czele których będzie stać kierownik. Będzie asystent d/s kryminalnych oraz trzech dzielnicowych i trzyosobowy zespół prewencji.

Na zebraniach wiejskich mieszkańcy prosili, aby policja wróciła do gminy - mówi wójt Małgorzata Schwarz. Napisałam pismo do Komendanta Powiatowego Policji z prośbą o utworzenie tego posterunku. Po kilku spotkaniach i rozmowach nasz wniosek został zaakceptowany i przesłany do Komendanta Wojewódzkiego, a ten przesłał do Komendanta Głównego. Wkrótce zabłysło zielone światło ku temu by posterunek w gminie Kołbaskowo reaktywować. Podczas uroczystego otwarcia wójt gminy poinformowała, że w przyszłorocznym budżecie wygospodarowano kwotę 50 tys zł na zakup nowego samochodu dla policji.

Wsłuchujemy się w oczekiwania społeczeństwa, organizujemy działania profilaktyczne - mówi Komendant Wojewódzki Policji Jacek Cegieła. Też spotykałem się z wieloma prośbami od osób, które mieszkają na terenie gminy o konieczności utworzenia tutaj posterunku. Komendant Powiatowy poinformował mnie, że jest po rozmowach z panią Wójt i starają się znaleźć miejsce na ten posterunek. Okazuje się, że ta pomoc władz samorządowych i wójta jest na tyle sprawna i dynamiczna, że obiekt został szybko znaleziony. Mało tego zainwestowano w remont generalny 35 tys zł i pomieszczenia nie potrzebowały wielkich wkładów finansowych. Dokupiliśmy meble oraz sprzęt i obiekt już był gotowy do wprowadzenia tego zespołu, który ma tutaj pracować.

Komisariat Policji w Kołbaskowie będzie pracować od 7.30 do 15.30. W sprawach niecierpiących zwłoki należy kontaktować się z Komisariatem Policji w Mierzynie, przy ul. Welecka 2, gdzie funkcjonuje całodobowy dyżurny policji. Do całodobowego dyżurnego KP w Mierzynie można dzwonić pod numer tel. 91 82-17-311 i oczywiście na numery alarmowe 112, 997.

W gminie Kołbaskowo są trzy rejony dzielnicowych :
St. sierż. Marcin Binkowski (tel. 511 860 967) służyć będzie w Rejonie 11: Warzymice, Będargowo, Ostoja, Przylep, Rajkowo, Stobno, Stobno Małe.
St. sierż. Łukasz Czapczyk (tel. 511 860 970) ma pod opieką Rejon 12: Przecław, Kurów, Ustowo, Smętowice.
St. sierż. Krystian Kowalski (tel. 789 444 626) będzie miał pod opieką Rejon 13: Kołbaskowo, Barnisław, Bobolin, Kamieniec, Kamionki, Karwowo, Moczyły, Pargowo, Rosówek, Siadło Dolne, Siadło Górne, Smolęcin, Warnik.

Pin It