logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Będą wysyłać nawet milion produktów na dobę !

amazon otwartyW środę 8 listopada oficjalnie otwarto centrum magazynowe firmy "Amazon" w Kołbaskowie. Obecnie jest to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typy w Polsce. Obecnie zakład jest na etapie rozruchu, jak oceniają specjaliści w szczycie sezonu z Kołbaskowa w ciągu jednej doby wyjedzie do odbiorców około jednego miliona produktów.

 

 

Bardzo cieszymy się, że prace budowlane dobiegły końca i możemy rozpocząć operacje w Centrum w Kołbaskowie. Kilkaset osób w nim zatrudnionych skupia się na realizacji zamówień klientów z Polski i całej Europy – powiedział Oliver Kraftsik, General Manager Centrum Logistyki E-Commerce Amazon w Kołbaskowie. – Warto dodać, że naszym pracownikom w wykonywaniu codziennych obowiązków pomaga ponad 3 000 robotów. Jestem bardzo dumny z całego zespołu, który fantastycznie radzi sobie w pracy z nowocześniejszymi technologiami Amazon.

Polacy, jako jedni z pierwszych na świecie i pierwsi w Europie, rozpoczęli pracę z technologią Amazon Robotics już w 2015 r., kiedy to 270 robotów trafiło do wrocławskiego centrum logistyki e-commerce. Nasze centrum w Kołbaskowie ma ich ponad 3000, co czyni je jednym z najnowocześniejszych budynków w naszej sieci  – powiedziała Marzena Więckowska, PR Senior Manager w Amazon.

W Centrum Logistyki Amazon w Kołbaskowie pracują zarówno osoby zajmujące stanowiska poziomu początkowego, jak i specjaliści w branży IT, finansach, HR, logistyce, czy inżynierii. Rekrutację rozpoczęto na kilka miesięcy przed otwarciem obiektu. Osoby zatrudnione przez ten czas szkoliły się w innych filiach firmy w Europie, aby obecnie stanowić wsparcie i szkolić nowo przyjętych. Dziś w Centrum w Kołbaskowie pracuje kilkaset osób, jednakże rekrutacja wciąż trwa. Docelowo zatrudnienie w nim znajdzie jeszcze ponad 1.000 osób.

Obiekt firmy "Amazon" powstał w ciągu 10 miesięcy i kosztował ponad 410 mln zł. Powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 150tys. m2 a kubatura - 1mln m3

 

Fot. M. Zieliński i M. Huk.

Pin It