Otwarto nowy dom dla niepełnosprawnych.

niepelnosprawni police 2Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Policach uroczyście otworzyło w czwartek nowy obiekt. Dzięki zaangażowaniu i pracy wielu życzliwych ludzi, sponsorów oraz okolicznych samorządowców powstała placówka, gdzie mogą przebywać w komfortowych warunkach osoby niepełnosprawne - także z naszego terenu.  

 

 


- Zajęło nam to cztery lata, ale dzięki pomocy naszych przyjaciół, w tym Gminy Kołbaskowo, którym z całego serca dziękujemy, udało się. Mamy wspaniałe miejsce, które będzie służyło naszym podopiecznym – mówił Zdzisław Gorący, przewodniczący koła PSONI w Policach.

W otwarciu udział wzięły także władze Gminy Kołbaskowo. - Całość wygląda pięknie. Obejrzeliśmy też prace podopiecznych. Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym ich wrażeniem. To prawdziwe dzieła – mówiła Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Kompleks PSONI mieści się w Policach, przy ul. Korczaka. Wygląda imponująco. Składają się na niego dziś dwa budynki. Pierwszy, to jeszcze przedwojenny, z którego korzystali dawniej pracownicy wysokiego szczebla Fabryka benzyny syntetycznej w Policach (dziś są w nim Warsztaty Terapii Zajęciowej). Później został przekazany Stowarzyszeniu, które pomaga niepełnosprawnym. Potrzeby były jednak coraz większe i postanowiono zbudować od podstaw nowy budynek. A wczoraj otwarto uroczyście kolejny obiekt z mieszkaniami chronionymi, który stanął przy wcześniejszym. Wokół jest pięknie zadbany teren zielony z miejscami do rekreacji i sportu.

Prace budowlane prowadziło polickie PSONI. Nowy obiekt wybudowała szczecińska firma SZPONAR. Inwestycję wsparły m.in. gminy powiatu polickiego, starostwo oraz liczne firmy i darczyńcy.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach jest organizacją pozarządową, niedochodową i samopomocową. Misją Stowarzyszenia jest dbanie o godność, szczęście i jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich równoprawne miejsce w rodzinie i społeczeństwie. Z wsparcia Stowarzyszenia korzysta około 100 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z gminy Kołbaskowo. W prowadzonych placówkach organizacja zatrudnia 31 pracowników.

Więcej Stowarzyszeniu na stronie http://www.psoni.police.pl/

niepelnosprawni police 1

niepelnosprawni police 4

niepelnosprawni police 3

niepelnosprawni police 5

niepelnosprawni police 6