logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Dom Kota w Schronisku w Dobrej oficjalnie otwarty [zdjęcia]

dom kota w schronisku w dobrej oficjalnie otwarty1 października odbyło się uroczyste otwarcie Domu Kota, będącego nowym obiektem na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

 

 

 

 

 

 

- To że gminy przekazują środki na budowę, to bardzo duża część przedsięwzięcia, ale jest zawsze ktoś, kto tę inwestycję musi poprowadzić. Wielkie ukłony dla Gminy Dobra, która tę inwestycję przeprowadziła od początku do końca profesjonalnie. Poszło to naprawdę sprawnie i bezproblemowo – powiedziała Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Starosta policki Andrzej Bednarek podkreślił z kolei jak istotna w budowie tego rodzaju inwestycji jest dojrzałość samorządowców. - Ja się bardzo cieszę, że mamy do czynienia w powiecie polickim z dojrzałymi samorządami. Nie każde pochylają się nad problemami zwierząt, które są częścią naszego życia. Gratuluję wam serdecznie – podkreślił Andrzej Bednarek, starosta Powiatu Polickiego.

Zdaniem Witolda Króla, przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach należy promować i propagować takie postawy, które sprawią, że bezdomnych zwierząt będzie jak najmniej. -To ludzie sprawiają, że wiele z obecnych w schronisku zwierząt trafia tutaj w wyniku interwencji. Promujmy i propagujmy taką postawę, która sprawi aby tych zwierząt trafiało do Schroniska jak najmniej – powiedział Witold Król.

Schronisko w Dobrej zainaugurowało swoją działalność przed 4 laty. Inwestycja nakładem ponad 5 milionów złotych powstała dzięki współpracy: gminy Kołbaskowo,gminy Dobra, gminy Police i gminy Nowe Warpno.

Tekst i foto : Gracjan Broda "Dziennik Policki"

Pin It