logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Turgielanki zaśpiewają w Przecławiu

Koncert TurgielankiPodczas niedzielnej mszy świętej w przecławskim kościele parafialnym, będzie można posłuchać chóru mieszkanek Wileńszczyzny. "Turgielanki" przyjadą do naszej miejscowości, aby oficjalnie rozpocząć akcję „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Dzień wcześniej panie będą koncertować w szczecińskiej "Pleciudze". O bilety do amfiteatru podobno już trudno. Ale na mszę świętą wstęp oczywiście jest bezpłatny. Początek o 10:30

 

 

Zespół „Turgielanka” istnieje już 26 lat i dzięki wsparciu Polaków mieszkających w Polsce i na Litwie rozwija się i utrwala polskie tradycje. Koncert ma na celu przedstawienie mieszkańcom Szczecina i okolic jak pielęgnowane są wartości przez Polaków mieszkających na Litwie. Chcemy tym samym zainaugurować 4 edycję „Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2017” oraz podziękować Wolontariuszom, Darczyńcom i Partnerom za pracę i pomoc na rzecz naszych Rodaków - informują Wojciech Woźniak i Łukasz Szełemej z fundacji "Polskie Wartości"

Partnerzy: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Energa SA, Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście, Fundacja Pro Publico Mare, Netto.

Patronat Honorowy: Honorowy patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat: Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Patronat medialny: Polskie Radio Szczecin, TVP3 Szczecin.

Akcję pomocy „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” można wesprzeć wpłacając środki na konto :
Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
Ul. Wieniawskiego 5, 71-142 Szczecin
Konto: PL 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757
Dopisek “Kresy”.

Więcej informacji na stronach:
www.rodakomnakresach.pl/wsparcie
www.polskiewartosci.pl/wsparcie

 

Koncert Turgielanka plakat

Pin It