logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Uroczyste otwarcie przedszkola. [DUŻO ZDJĘĆ i WIDEO]

otwarcie przedszkolaWprawdzie maluchy chodzą już do niego od poniedziałku, ale to dziś odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi w nowym przecławskim przedszkolu. Wybudowana w ekspresowym tempie placówka zapewni opiekę i wychowanie dla trzystu dzieci. Zaproszeni goście mogli zwiedzić sale zajęć, zaplecze kuchenne oraz obejrzeć cały budynek.

 

 

Końcówka sierpnia dla budowlańców to był istna walka z czasem. Na obiekcie pracowała rekordowa liczba pracowników i służb porządkowych. Prace wykończeniowe trwały do późnych godzin nocnych. Późniejsze sprzątanie i wyposażanie obiektu było równie intensywne. Wszystko, aby oddać placówkę dla najmłodszych punktualnie na 1 września. W piątek odbył się tam dzień adaptacyjny. A od poniedziałku 4 września, już od godziny siódmej pojawiły się pierwsze dzieci.

To takie nieoficjalne, kameralne otwarcie naszego przedszkola w Przecławiu - mówi M. Schwarz, wójt gminy. Powstało ono wysiłkiem 10,5 mln złotych budżetu mieszkańców gminy. Chciałabym serdecznie podziękować wykonawcy - firmie Skanska, która w terminie ekspresowym to przedszkole wybudowała i oddaliśmy je do użytku w ostatnich dniach sierpnia. Dzięki temu od 1 września dzieci rozpoczęły tutaj swoją naukę i przyjęliśmy także najmniejszych obywateli naszej gminy do grup żłobkowych.

Nowa placówka przygotowana jest na 250 dzieci z grup przedszkolnych oraz 50 z grup żłobkowych. Na ten moment zapewni to potrzeby na pewien czas. Ponieważ Kołbaskowo jest gminą rozwojową, może się okazać, że zaistnieje potrzeba wybudowania kolejnej placówki. Docelowo w gminie według planów długoterminowych może zamieszkać nawet 26 tys mieszkańców. To mniej więcej jeszcze raz tyle, ile mieszka obecnie.

Za to trzeba dziękować, że samorząd myśli o dzieciach i buduje placówki oświatowe - mówi kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza - Nowej pani dyrektor chciałabym pogratulować odwagi, życzę sukcesów. Proszę się nie bać, skoro mamy tu takie władze, które wspomagają, to myślę, że nie będzie żadnych problemów. A ja ze swojej strony i myślę, że koleżanki z terenu które przyjechały z gratulacjami wspomogą z z mojej strony proszę liczyć na pomoc i wsparcie.

Na uroczystości obecni byli także Starosta Andrzej Bednarek, Wicestarosta Mariusz Sarnecki, przedstawiciele wykonawcy oraz firmy projektowej, radni gminy oraz przedstawiciele innych placówek oświatowych. Obecny na uroczystości Ks. Proboszcz Roman Misiak pobłogosławił placówkę, gratulując wspaniałej inwestycji i wsłuchania się w potrzeby mieszkańców.

Przedszkolem zarządzać będzie dyrektor Izabela Pisaruk, do niedawna wicedyrektor placówki w Kołbaskowie.

Uroczyste otwarcie Przedszkola w Przecławiu.

Uroczyste otwarcie Przedszkola w Przecławiu. 9 września 2017.

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic na 9 września 2017

Pin It