logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Po raz czwarty smacznie i poetycko w Moczyłach.

Dolina Dolnej Odry Poezja Spiewana 2017Za nami duża impreza plenerowa w jednej z najpiękniejszych wsi gminy Kołbaskowo. Do nadodrzańskich Moczył zjechali się artyści wyznaczający od lat standardy piosenek „z krainy łagodności”. Na scenie zaprezentowały się grupy "Czerwony Tulipan" oraz "Nad Porami Roku" oraz Adrianna Szymańska i Mariusz Lubomski. Rozstrzygnięto także konkurs kulinarny "Dobre Smaki". Czyli było coś dla ciała i coś dla ducha.


 

 

Podczas pierwszej edycji w 2014 roku wystąpiły u nas zespoły "Sklep Z Ptasimi Piórami", "Do Góry Dnem", "Wolna Grupa Bukowina" i "U Studni". Rok później w Moczyłach zagrali "Nad Porami Roku", Grażyna Madej, Barbara Stępniak-Wilk, Robert Kasprzycki oraz Andrzej i Maja Sikorowscy. Rok temu gościliśmy Olgę Adamską oraz ponownie grupy "U Studni" "Nad Porami Roku" oraz "Wolną Grupę Bukowinę". A w tym roku na koncercie "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną" wystąpili Adrianna Szymańska, "Czerwony Tulipan" oraz "Nad Porami Roku". Gwiazdą wieczoru był Mariusz Lubomski.

To były piękne koncerty i występy plenerowe. Przed koncertem widzów rozbawił występ szczecińskiego aktora Michała Janickiego. W Moczyłach dopisała pogoda i pomimo zapowiedzi ulewnych deszczy ostatecznie we wsi nie spadła ani kropla. Przed koncertem rozstrzygnięto konkurs na "Dobre Smaki". Jury po ocenie walorów smakowych, wrażeń wizualnych oraz sposobu podania i dekoracji wybrał danie przygotowane przez mieszkankę Przecławia o nazwie "Dary Bałtyku". Drugie miejsce zajęły "Ruskie z Moczył" a trzeci był "smalec wegetariański" na który każdy chciał poznać przepis.  

Wydarzenie artystyczne odbyło się kolejny raz pod patronatem wójta gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz. Wstęp jak co roku był bezpłatny.

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną. Część II Michał Janicki zapowiada występ Adrianny Szymańskiej.

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic na 2 września 2017

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną. Część III. Czerwony Tulipan.

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic na 2 września 2017

Pin It