logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Amazon od wewnątrz [DUŻO ZDJĘĆ]

amazon otwarty dla dziennikarzyNa miesiąc rozpoczęciem działalności, światowy lider rynku e-commerce zaprezentował dziennikarzom postępy w pracach budowy nowego centrum logistycznego. W ekspresowym, 10 miesięcznym terminie pod Kołbaskowem powstała najnowocześniejsza w Europie hala o powierzchni 156 tysięcy metrów kwadratowych. Ma ruszyć pełną parą na początku grudnia, jeszcze przed szczytem świątecznych zakupów.

 

 

Każde centrum Amazon ma swoją specjalizację - wyjaśnia Marzena Więckowska, Senior PR Manager na region Europy Środkowo-Wschodniej. - Centrum w Kołbaskowie będzie zajmować się przechowywaniem i rozsyłaniem przesyłek niewielkich gabarytów, jak np. książki i drobne sprzęty elektroniczne. Maksymalny gabaryt pakowanych przedmiotów został porównany do wielkości czajnika.

Gigantyczna hala pod Kołbaskowem ma trzy poziomy na których pracę człowieka wspomogą roboty. Są to samojezdne wieże z pudłami wypełnionymi towarem poruszające się po hali tropem kodów naniesionych na posadzkę. Dzięki temu ma być szybciej, wydajniej i bez pomyłek. Pracownicy mają mieć zapewniony komfort pracy, hala jest w całości klimatyzowana oraz posiada bardzo dużo naturalnego oświetlenia.

W Kołbaskowskim Amazonie ma pracować około tysiąc osób. Dowiezie ich do pracy kilka dedykowanych linii autobusowych. Kadra menedżerska jest już niemal w całości zatrudniona i szkoli się w różnych centrach tej firmy na całym świecie. Pozostali pracownicy, są wciąż poszukiwani. Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska początkowe. Wszyscy pracownicy mogą liczyć m.in. na prywatną opiekę medyczną ubezpieczenie na życie, darmowy transport i obiady za 1 zł. Osoby zatrudnione w centrum będą pracowały w systemie dwuzmianowym 4 dni w tygodniu po 10 godzin. W ten czas wliczone są trzy przerwy: dwie 15-minutowe oraz jedna półgodzinna, przeznaczona na obiad.

Pierwsze paczki z Kołbaskowa mają wyjechać w grudniu, jeszcze przed szczytem przedświątecznych zakupów.

 

Fot. Mateusz Zieliński

Pin It