logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dożynki 2017. Sukces naszych mieszkańców w Kołbaskowie !

dozynki 2017 czadomanTo było "czadowe" święto plonów. Dopisała pogoda i frekwencja. Na placu przy OSP w Kołbaskowie świętowaliśmy symboliczne zakończenie prac polowych oraz wybraliśmy najpiękniejszy wieniec upleciony z tegorocznych zbiorów. Wielkim sukcesem dla mieszkańców Przecławia i Warzymic okazały się tegoroczne konkursy !

 

 

Świętowanie rozpoczęła tradycyjna msza święta i jak zawsze fantastyczne w swojej prostocie kazanie Ks. Prob. kan. Krzysztofa Tracza. Zaraz po niej ogłoszono zwycięzców w najważniejszym konkursie dożynkowym. W tym roku najpiękniejszy wieniec wykonali mieszkańcy malutkiego Pargowa. Dużo osób pracowało nad naszym wieńcem - mówi sołtys Edyta Barańska. Przez tydzień ubieraliśmy, ale wcześniej szykowaliśmy zboża. To efekt pracy sześciu mieszkanek, które przychodziły codziennie i pracowały po około 4-5 godzin. To ciężka praca, zbieranie i układanie zbóż w pęczki, suszenie, niektóre z nich były kolorowane. Ale te najpiękniejsze są naturalne, wcześniej zebrane, które ładnie się suszą. Już zaczynamy przygotowania do wyjazdu na wojewódzkie dożynki do Barzkowic.     

W dalszej części uroczystości zaprezentowano zwycięzców w kolejnych konkursach. Najlepszą nalewkę dożynkową wykonali mieszkańcy Moczył. Najsmaczniejszy ciasto z owocami upiekła mieszkanka Przecławia. A najlepszy chleb dożynkowy wykonali mieszkańcy Warzymic. To bardzo duży i zaskakujący sukces dla tych miejscowości !

Dzisiejszą nalewkę warzymicką zrobiono z wiśni z tajemniczym dodatkiem, o którym nam nie powiedział sołtys, Pan Marek Stożyński - mówi Małgorzata Dzieciniak.  My też nie wiemy co to było, sołtys trzyma to w tajemnicy. Jest przepyszna, polecam. Bardzo cieszymy się z pierwszego miejsca na najsmaczniejszy chleb dożynkowy, to był wypiek jednej z naszych mieszkanek. Było też wyróżnienie w konkursie na wieniec. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy wszystkim za pomoc.

Dożynki to także występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się zespoły "Retro", "Siadliczanki" i "Nadodrzanki". To efekt wielomiesięcznych przygotowań na świetlicach wiejskich w Moczyłach, Siadle Górnym czy Stobnie. Imprezę od początku poprowadził Tomasz Mażewski znany bardziej jako "Lokus", który wcielał się w rolę zarówno wodzireja jaki i piosenkarza.

Ale najważniejszą gwiazdą tegorocznych dożynek był Czadoman, obecnie bardzo popularny piosenkarz z pogranicza disco polo i dance. Jego hitu takie jak "Ruda Tańczy Jak Szalona" postawiły na nogi wszystkich gości. Koncert trwał zaledwie 45 minut, ale z pewnością wielu osobom zapadnie na długo w pamięci.

Impreza dożynkowa trwała do późnej nocy w rytmie grup Music Planet Band z DJ oraz Planet & Drums.

Czadoman na koncercie w Kołbaskowie. Gwiazda wieczoru. Dożynki 2017.

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic na 26 sierpnia 2017

Pin It