logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

"Amazon" przedstawia się na "Tall Ship Races"

amazon tall ship racersAmerykański gigant w handlu elektronicznym przedstawia się właśnie mieszkańcom podczas tegorocznych finałów "Tall Ship Races" w Szczecinie. Pracownicy firmy "Amazon" na jednym ze statków zacumowanych na Łasztowni przybliżają zwiedzającym kołbaskowską inwestycję oraz zapraszają do bliższego poznania firmy oraz sposobu jej działalności na naszym rynku. W najbliższym czasie firma zamierza zatrudnić około tysiąca pracowników. Właśnie ruszyła rekrutacja.

 

Do 7 sierpnia na nabrzeżu Łasztowni vis-a-vis "Starej Rzeźni" zacumuwał statek "Tre Kronor" pod banderą firmy Amazon. Wszyscy ci, którzy zastanawiają się czym będzie zajmować się światowy lider handlu e-commerce oraz jakie oferuje możliwości podjęcia pracy mogą poznać go na pokładzie tego statku. Firma przedstawia także swoją unikalną i nowoczesną technologię Amazon Robotics, która znacznie poprawia warunki i wygodę pracy.

Wczesną jesienią tego roku otwieramy nasze centrum w Kołbaskowie - mówi Marta Barcewicz kierownik operacyjny "Amazon". Prace postępują według planów. W każdym miejscu gdzie działa Amazon staramy się współgrać z społecznością lokalną i z tym co jest ważne dla naszych pracowników i ich rodzin. Mamy wielkie wydarzenie w Szczecinie i chcieliśmy być tutaj obecni, stąd też nasz event rekrutacyjny podczas finałów "Tall Ship Races" w Szczecinie. Amazon chce być pracodawcą pierwszego wyboru, mamy już zrekrutowanych pracowników na stanowiska specjalistyczne oraz branży IT, utrzymania ruchu oraz menedżerskiej. Ci pracownicy szkoleni są w naszych centrach z Polsce, Niemczech, USA oraz Wielkiej Brytanii. Obecnie rekrutujemy na stanowiska początkowe, związane z obrotem magazynowym, takim jak przyjęcie towarów, składowanie oraz pakowanie.

Oprócz informacji o rekrutacji, na statku również można spróbować swoich sił w czytaniu bajek dzieciom w „Strefie Książkowych Historii”. Najlepsi lektorzy powalczą o unikatowy czytnik Kindle ze specjalnym grawerem Tall Ship Races. Wystarczy pojawić się na pokładzie i jak najlepiej przeczytać wyznaczony fragment. Ta strefa to część autorskiego i nagradzanego programu Kindloteka, który ma na celu promocję czytelnictwa w lokalnych społecznościach, z których pochodzą pracownicy Amazon. Szkoły zakwalifikowane do finału akcji otrzymują pakiet 100 książek, 500 e-booków oraz 10 czytników wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym. Jedną z nich jest podstawówka w Przecławiu - jest pierwsza szkoła z okolic Szczecina, która już cieszy się dostępem do Kindloteki.

Kołbaskowo, obok Sosnowca, jest jednym z dwóch miast, w których Amazon zdecydował się otworzyć w tym roku nowe centrum logistyki e-commerce. Do prowadzenia kolejnych inwestycji w kraju firmę zachęcił wzrost zapotrzebowania na usługi Amazon wśród klientów z Polski i Europy. Nowy obiekt będzie miał całkowitą powierzchnię ponad 150 000 metrów kwadratowych, a w jego przestrzeniach w okresie trzech lat od otwarcia, pracę znajdzie ponad tysiąc  pracowników zatrudnionych na stałych umowach o pracę. Na terenie centrum osoby zatrudnione będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów przedmioty, takie jak książki, sprzęt elektroniczny czy towary konsumpcyjne. Ich pracę wesprą innowacyjne technologie, w tym Amazon Robotics w liczbie ponad 3 000 sztuk.

 

Amazon Tall Ship Racers 1

Amazon Tall Ship Racers 2

Amazon Tall Ship Racers 3

Pin It