logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Naukobus odwiedził Przecław

Naukobus2017Na dzień przed wakacjami przecławską podstawówkę odwiedzili goście z Warszawy. Specjalny samochód z Centrum Nauki "Kopernik" przywiózł eksponaty, które w ciekawy sposób tłumacza prawa fizyki najmłodszym. Wszystkiego można było dotknąć, przetestować i sprawdzić własnym okiem czy uchem. Od teraz to już wiadomo "jak i dlaczego to działa"

 

 

Nasi uczniowie zwiedzili interaktywną wystawę pt. "Umysł przyłapany" przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik - mówi nauczyciel Małgorzata Surdy. Razem z Naukobusem przyjechali eksperci – animatorzy, którzy objaśniali działanie eksponatów i opowiadali o zjawiskach naukowych. Wystawa składała się z piętnastu interaktywnych eksponatów, które można było dotknąć i przetestować.  Uczniowie w ten sposób doświadczyli jak działają ich zmysły i mózg. Wystawa zachęciła wszystkich, aby wychodzić poza utarte ścieżki myślenia.


"Naukobus" to projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Z dala od szkolnej tablicy i kredowego pyłu uczestnicy dowiedzą się, jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, spróbują również oszukać swoje zmysły. Angażujące uczniów eksperymenty to sposób na rozbudzenie ich ciekawości i zainspirowanie do samodzielnego zdobywania wiedzy. Szczególnie istotna jest trasa mobilnej wystawy naukowej – Naukobus odwiedzi wsie i miasta do 130 tys. mieszkańców. To istotny krok w kierunku wyrównywania szans edukacyjnych.

I tak trzymać !

 

Pin It