logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Uczniowie pożegnali szkołę i przywitali wakacje.

wakacje 2017W piątek 23 czerwca zakończył się rok szkolny 2016/17 w placówkach oświatowych gminy Kołbaskowo. Na uroczyste apele z tej okazji przybyli uczniowie, rodzice, władze gminy i zaproszeni goście. W klasach wręczono nagrody dla najlepszych uczniów, były przemowy, kwiaty i łzy wzruszenia. Nie zabrakło także występów artystycznych na sali gimnastycznej, bo jak się okazuje mamy w gminie bardzo zdolne dzieci.

 

 

Od dziś mamy już wakacje! Na tą chwilę czekało z pewnością bardzo wielu uczniów. Także nauczycielom i pracownikom oświaty należy się odpoczynek po dziesięciu miesiącach pracy. Tradycyjnie na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Przecławiu odbyły się występy artystyczne. Najpierw zaprezentowali się uczniowie klas drugich i trzecich. To obecnie najliczniejsze roczniki w historii szkoły. Były tańce, gry na flażolecie a najstarsi z uczniów zatańczyli Poloneza. I trzeba przyznać, wyszło im to znakomicie. Dwie godziny później na sali gimnastycznej zaprezentowali się zerówkowicze.

A przed nami ponad dwa miesiące wakacji. Chociaż nie dla wszystkich. Jeszcze przez kilka dni w przecławskiej podstawówce odbywać się będą półkolonie z eksperymentami przeznaczone dla dzieci uczęszczających z klas 1-6. Pracować będzie także Punkt Przedszkolny do 21 lipca. W okresie wakacyjnym ustalone zostały dyżury przedszkoli. I tak placówka w Kołbaskowie będzie otwarta od 16 sierpnia do 31 sierpnia. W pozostałym terminie oba przedszkola będą już zamknięte.

Wakacje to to także czas remontów i niezbędnych napraw. W szkole podstawowej zostanie wybudowany łącznik pomiędzy budynkiem podstawówki i gimnazjum. To wynik przyszłorocznej reformy oświaty i konieczności wygaszania gimnazjów. Od 1 września najstarsi uczniowie będą chodzić do budynku gimnazjalnego gdzie prowadzone będą niektóre zajęcia.

W Przecławiu obok szkoły trwa także budowa przedszkola i żłobka. W nowej placówce od 1 września znajdzie miejsce 300 maluchów. Gmina Kołbaskowo remontuje także zespół boisk. Tutaj prace zakończą się 30 września.

Uczniom i nauczycielom, życzymy bezpiecznych wakacji, wypoczynku i nabrania sił na nowy rok szkolny 2017/18.

Pin It